Warning: A non-numeric value encountered in
/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line
484
Warning: A non-numeric value encountered in
/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line
484
Z tą książką zapoznałem się jako audiobook. Stara zasada „powtarzanie jest matką nauki” w dzisiejszych czasach jest dalej aktualne i ważne. Ilość szkoleń, kursów, warsztatów, książek jest coraz większa związku z tym nie ma czasu na wdrażanie i utrwalenie wiedzy.
Czytaj więcej: Sztuka utrwalania
autor: Spencer Johnson
Mała książka pokazująca wartość zmian w sposób anegdotyczny. Człowiek ze swojej natury nie lubi zmian, nie lubi się dostosować do zmieniającego otoczenia. Ludzie pracujący nad dostosowaniem się do zmian, wychodzących na przeciw tym zmianom więcej korzystają. Filozoficzne „wszystko płynie” w dzisiejszych realiach jest coraz bardziej widoczne, obok pór roku widać rozwój technologii, zmiany w organizacji pracy, przedmioty pracy, gospodarki itp (oczywiście również proces starzenia człowieka). Warto zastanowić się czy nie jest się tym elementem stanowiącym opór zmianom, będącym na przegranej pozycji. Wygląda to jak mały człowiek stojący na plaży przed dużą falą, który łudzi się że fala zatrzyma się przed nim.
Czytaj więcej: Kto zabrał mój ser?
Tytuł oryginału "Never eat alone", autor Keith Ferrazzi, Tahl Raz (tłumaczenie Aneta Pietrzak)
Książka wydana na zwykłym papierze z miękka okładką zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Kupiłem ją w księgarni na podróż z Warszawy do Wrocławia za trzydzieści złotych. Autor pokazuje jak ważne jest budowanie i tworzenie relacji. Pisze po prostu o tym, jak postępować, aby nawiązywać pożyteczne, owocne kontakty z ludźmi, którzy ułatwią osiągnięcie sukcesu. Słusznie zauważa, że pomocni ludzie to na ogół tacy, którym ktoś też pomógł w życiu. To nastawienie określa mianem budowania relacji, tworzenia sieci – i radzi, jak tego skutecznie dokonać.
Czytaj więcej: Nigdy nie jedz sam, czyli sekrety sukcesów w biznesie
Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu autorstwa Malcolm Gladwell
Autor Malcolhn jest uważany za jednego ze 100 najbardziej w pływowych ludzi na świecie. Książka ma charakter analizy ludzi sukcesów, ich środowiska, czasu w którym przyszło im żyć. Te inne spojrzenie ukazuje jak ważne jest skumulowanie drobnych elementów oraz ich umiejętność wykorzystania. Pokazuje, że bardzo wysokie IQ nie przynosi korzyści, zaś umiejętność nie typowego łączenia znaczy o wiele więcej.
Czytaj więcej: Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu
Uprzejmie inofrmujemy, iż na stronie Ministerwstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pojawiło się ogłoszenie o konursie EMBO - Europejskiej Organizacji Biologii Molekularnej - na finansowanie organizacji wydarzenia (kursu, warsztatu, konferencji) w 2013 r.
Termin składania wniosków upływa 1 marca 2012 r.
Jak opowiedzieć o dziedzinie, której arkana zgłębiasz, na żywo, na scenie? Jak sprawić, by jury i publiczność nie ziewała z nudów? To wyzwanie. Nie lada sztuką jest przekazać - w sposób przystępny i atrakcyjny - zagadnienie naukowe "nienaukowej" publiczności przy wykorzystaniu niewielkich rekwizytów (na pohybel PowerPointowi!), w ciągu zaledwie trzech minut.
Konkurs FameLab pozwoli Tobie umiejętnie połączyć Twoją naukową pasję z talentem artystycznym:)
Zachęcamy do udziału:)
Uprzejmie informujemy, iż Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ustaliło Regulamin I konkursu Programu Badań Stosowanych.
Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem zamieszczonym w pliku do pobrania poniżej. Ewentualne pytania prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., na które odpowiedzi w formule FAQ zostaną zamieszczone na stronie Programu.
Otwarcie naboru planowane jest w ostatniej dekadzie stycznia 2012 r., w chwili obecnej we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji trwają prace nad uruchomieniem elektronicznego narzędzia do naboru wniosków w systemie OSF.
Wszelkie informacje związane z Programem będą na bieżąco publikowane na stronie Centrum oraz na stronie Programu: http://www.ncbir.pl/programy-krajowe/program-badan-stosowanych.
Program Badań Stosowanych NCBiR
Trzy minuty na opowiedzenie o swojej pracy badawczej bedą mieli uczestnicy konkursu FameLab. Pierwszą polską edycję tego konkursu naukowych talentów ogłoszono we wtorek w Warszawie. Zgłoszenia potrwają do 31 stycznia 2012 r.
Zdobywca pierwszego miejsca polskiej edycji FameLab, organizowanej przez British Council i Centrum Nauki Kopernik, dostanie ufundowane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej stypendium w wysokości 30 tys. zł na badania oraz 5 tys. zł na swoje wydatki.
Czytaj więcej: Naukowe gwiazdy poszkiwane w ramach konkursu FameLab
Co raz częściej ludzie planują swoją karierę już za młodu. Artykuł ma służyć przyszłym doktorantom (III stopień studiowania) ale również udziela pomocnych pytań i wskazówek dla studentów studiów magisterskich przy wyborze promotora pracy (II stopień). Co raz więcej jest płatnych studiów doktoranckich ponieważ są dofinansowania, stypendia a przede wszystkim jest to wskaźnik rozliczania projektów. Z drugiej strony rynek pracy oraz szkolnictwo wyższe obniżyło znaczenie wartość wyższego wykształcenia (mgr). Tylko w ciągu ostatnich 10 lat liczba adeptów studiów doktoranckich stopnia wzrosła z 2 695 osób w roku akademickim 1990/91 do 35 671 osób w roku akademickim 2009/2010. Zaś wzrost 10% w roku akademickim 2009/2010 do poprzedniego roku, świadczy, o tendencji przyśpieszającej (dokładna statystyka pod artykułem)
Czytaj więcej: Czym Kierować się przy wyborze promotora?
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozpoczyna realizację Programu „Diamentowy Grant” wprowadzonego w reformie szkolnictwa wyższego.
100 najwybitniejszych studentów może liczyć na granty naukowe w wysokości nawet 200 tys. złotych.
- Reforma nauki i szkolnictwa wyższego jest urzeczywistnieniem nowego modelu finansowania nauki, który promuje wysoką jakość badań i ich konkurencyjność. Program „Diamentowy Grant” wpisuje się w tę koncepcję. Pomoże nam wyławiać i otaczać systematyczną opieką prawdziwe naukowe talenty wśród naszych studentów. Jestem przekonana, że to najlepsza inwestycja z gwarantowanym zyskiem – mówi minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Barbara Kudrycka.
Czytaj więcej: Diamentowy Grant