Warning: A non-numeric value encountered in
/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line
484
Warning: A non-numeric value encountered in
/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line
484
19 października 2012 r. w Krakowie odbędzie się konferencja pt. „Finansowanie projektów badawczych w Polsce – teoria i praktyka”, organizowana wspólnie przez Narodowe Centrum Nauki oraz Komitet Naukoznawstwa Polskiej Akademii Nauk.
Celem konferencji jest podsumowanie pierwszych dwóch lat funkcjonowania systemu finansowania nauki w kształcie wprowadzonym reformą z 2010 r. ze szczególnym uwzględnieniem działań Narodowego Centrum Nauki. Podczas konferencji prezentowane będą różne ujęcia i koncepcje systemów wyłaniania projektów badawczych otrzymujących finansowanie ze środków publicznych, w tym wyniki badań nad funkcjonowaniem różnych systemów oceny i problemy z tym związane. Mając na uwadze dążenie do stałego doskonalenia funkcjonowania NCN i wprowadzanie ewentualnych zmian, organizatorzy chcą porównać działalność innych instytucji finansujących naukę z działaniami Centrum.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.

Projekt „Komercjalizacja wyników badań naukowych drogą do sukcesu zawodowego kobiet-naukowców” przewiduje połączenie świata nauki i biznesu poprzez umożliwienie pracowniczce naukowej odbycie stażu w przedsiębiorstwie. Korzyści z projektu są obopólne. Pracowniczka naukowa zdobywa doświadczenie w pracy w firmie, a przedsiębiorca otrzymuje innowacyjną usługę, technologię itp. Projekt przewiduje wynagrodzenie dla stażystki (3000 zł/mc), które w całości jest finansowane przez Unię Europejską. Dla pracowniczek naukowych przygotowano sześćdziesiąt miejsc w trzech dwudziestoosobowych cyklach. Staż może potrwać maksymalnie 6 miesięcy, a stażystka musi w tym czasie przepracować 100 godzin/mc na rzecz danego przedsiębiorstwa.
Do dnia 26.10.2012 r. organizator czeka na zgłoszenia w ramach drugiego cyklu naboru na ww. staże. Serdecznie zapraszamy.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.
W ramach 7 Programu Ramowego Unii Europejskiej w dniu 7.10.2012 r. ogłoszony zostanie konkurs Partnerstwo dla przemysłu i nauki, Dzień informacyjny konkursu Marie Curie Industry-Academia Partnership and Pathways 2013 w 7. Programie Ramowym UE.
Projekty, dotyczące wszystkich dziedzin nauki, są przygotowywane przez konsorcjum składające się z minimum dwóch instytucji, wywodzących się z dwóch różnych sektorów (nauka i sektor komercyjny), ulokowanych w dwóch różnych krajach członkowskich i stowarzyszonych z 7. PR UE.
Dnia 10. października 2012 r. Krajowy Punkt Kontaktowy organizuje Dzień Informacyjny dotyczący konkursu IAPP 2013. W spotkaniu weźmie udział przedstawiciel Agencji ds. Badań z Brukseli, p. Giuliana Donini. Dodatkowe informacje oraz możliwość rejestracji znajdują się na stronie.
W Krakowie dnia 17 października 2012 odbędzie się kolejna impreza z cyklu Life Science Open Space 2012 (LSOS 2012). Jest to coroczne wydarzenie poświęcone innowacjom w biotechnologii, medycynie, farmacji, zdrowej żywności oraz innych, należących do obszaru „life science”.
Głównym celem imprezy jest promocja oraz wparcie współpracy nauki i biznesu poprzez prezentacje idei, potrzeb, technologii, usług i możliwości współpracy oraz bezpośrednie spotkania osób reprezentujących różne zainteresowania. Formuła „open space” ma na celu ułatwienie kontaktów pomiędzy twórcami, odbiorcami i użytkownikami innowacji.
Czytaj więcej: Life Science Open Space 2012
Serdecznie zapraszamy do wzięcia do udziału w projekcie „TechnoInQbacja pomysłów” – Przedsiębiorczość dla zaawansowanych !
TechnoInQbacja Pomysłów to projekt oferujący bezpłatne szkolenia z zakresu przedsiębiorczości opartej na wiedzy, który przygotuje Cię do zaprezentowania swojego pomysłu na biznes na forum inwestycyjnym (2 edycje). Pierwszy cykl startuje już sierpniu w Gliwicach oraz we wrześniu w Poznaniu.
Skorzystaj z „przedsiębiorczego pakietu”!, który obejmuje 4 moduły szkoleniowe, w sumie 76h szkoleń w każdym cyklu.
Czytaj więcej: TechnoInQbacja pomysłów
INVESTIN Fundusz Zaawansowanych Technologii, rozwijający i komercjalizujący projekty zaawansowanych technologii oraz firma Assign Clinical Research Poland Sp. z o.o., działająca w obszarze badań klinicznych, przygotowały serię bezpłatnych szkoleń i warsztatów z zakresu prowadzenia badań naukowych i komercjalizacji ich wyników.
Projekt skierowany jest do pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych z dziedzin medycyny i biotechnologii, pracujących na uczelniach, w instytutach naukowych i badawczych lub w jednostkach tworzących konsorcja naukowe. Działania projektowe obejmują teren całej Polski.
Czytaj więcej: Naukowiec w biznesie - cykl szkoleniowo-warsztatowy dla pracowników sektora B+R
Milion złotych otrzymają uczelnie, które opracowały najlepsze programy studiów lub wdrażają najbardziej zaawansowane programy poprawy jakości kształcenia. Zgłoszenia można przesyłać do 25 września 2012 r.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego konkurs na dofinansowanie najlepszych programów studiów lub jednostek, które wdrażają najbardziej zaawansowane programy poprawy jakości kształcenia ogłosiło w czerwcu.
Zwycięskie szkoły wyższe będą mogły przeznaczyć otrzymany 1 mln zł na doskonalenie oferty edukacyjnej. Na przykład pokryć koszty związane z wprowadzaniem do programów kształcenia praktyk zawodowych dla studentów, zainwestować w podnoszenie umiejętności dydaktycznych nauczycieli akademickich, czy rozwijać współpracę z innymi uczelniami i instytucjami.
Czytaj więcej: Trwa konkurs na milion dla najlepszych programów studiów