Warning: A non-numeric value encountered in /plugins/system/helix3/core/helix3.php on line 484

Warning: A non-numeric value encountered in /plugins/system/helix3/core/helix3.php on line 484

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /plugins/system/helix3/core/classes/menu.php on line 239

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /plugins/system/helix3/core/classes/menu.php on line 239

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /plugins/system/helix3/core/classes/menu.php on line 239

Z tą książką zapoznałem się jako audiobook. Stara zasada „powtarzanie jest matką nauki” w dzisiejszych czasach jest dalej aktualne i ważne. Ilość szkoleń, kursów, warsztatów, książek jest coraz większa związku z tym nie ma czasu na wdrażanie i utrwalenie wiedzy.

autor: Spencer Johnson

Mała książka pokazująca wartość zmian w sposób anegdotyczny. Człowiek ze swojej natury nie lubi zmian, nie lubi się dostosować do zmieniającego otoczenia. Ludzie pracujący nad dostosowaniem się do zmian, wychodzących na przeciw tym zmianom więcej korzystają. Filozoficzne „wszystko płynie” w dzisiejszych realiach jest coraz  bardziej widoczne, obok pór roku widać rozwój technologii, zmiany w organizacji pracy, przedmioty pracy, gospodarki itp (oczywiście również proces starzenia człowieka). Warto zastanowić się czy nie jest się tym elementem stanowiącym opór zmianom, będącym na przegranej pozycji. Wygląda to jak mały człowiek stojący na plaży przed dużą falą, który łudzi się że fala zatrzyma się przed nim.

Tytuł oryginału "Never eat alone", autor Keith Ferrazzi, Tahl Raz (tłumaczenie Aneta Pietrzak)

Książka wydana na zwykłym papierze z miękka okładką zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Kupiłem ją w księgarni na podróż z Warszawy do Wrocławia za trzydzieści złotych. Autor pokazuje jak ważne jest budowanie i tworzenie relacji. Pisze po prostu o tym, jak postępować, aby nawiązywać pożyteczne, owocne kontakty z ludźmi, którzy ułatwią osiągnięcie sukcesu. Słusznie zauważa, że pomocni ludzie to na ogół tacy, którym ktoś też pomógł w życiu. To nastawienie określa mianem budowania relacji, tworzenia sieci – i radzi, jak tego skutecznie dokonać.

Uprzejmie inofrmujemy, iż na stronie Ministerwstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pojawiło się ogłoszenie o konursie EMBO - Europejskiej Organizacji Biologii Molekularnej - na finansowanie organizacji wydarzenia (kursu, warsztatu, konferencji) w 2013 r.

Termin składania wniosków upływa 1 marca 2012 r.

Jak opowiedzieć o dziedzinie, której arkana zgłębiasz, na żywo, na scenie? Jak sprawić, by jury i publiczność nie ziewała z nudów? To wyzwanie. Nie lada sztuką jest przekazać - w sposób przystępny i atrakcyjny - zagadnienie naukowe "nienaukowej" publiczności przy wykorzystaniu niewielkich rekwizytów (na pohybel PowerPointowi!), w ciągu zaledwie trzech minut.

Konkurs FameLab pozwoli Tobie umiejętnie połączyć Twoją naukową pasję z talentem artystycznym:)

Zachęcamy do udziału:)

Uprzejmie informujemy, iż Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ustaliło  Regulamin I konkursu Programu Badań Stosowanych

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem zamieszczonym w pliku do pobrania poniżej. Ewentualne pytania prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., na które odpowiedzi w formule FAQ zostaną zamieszczone na stronie Programu.

Otwarcie naboru planowane jest w ostatniej dekadzie stycznia 2012 r., w chwili obecnej we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji trwają prace nad uruchomieniem elektronicznego narzędzia  do naboru wniosków w systemie OSF.

Wszelkie informacje związane z Programem będą na bieżąco publikowane na stronie Centrum oraz na stronie Programu: http://www.ncbir.pl/programy-krajowe/program-badan-stosowanych.

Program Badań Stosowanych NCBiR

Trzy minuty na opowiedzenie o swojej pracy badawczej bedą mieli uczestnicy konkursu FameLab. Pierwszą polską edycję tego konkursu naukowych talentów ogłoszono we wtorek w Warszawie. Zgłoszenia potrwają do 31 stycznia 2012 r.

Zdobywca pierwszego miejsca polskiej edycji FameLab, organizowanej przez British Council i Centrum Nauki Kopernik, dostanie ufundowane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej stypendium w wysokości 30 tys. zł na badania oraz 5 tys. zł na swoje wydatki.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozpoczyna realizację Programu „Diamentowy Grant” wprowadzonego w reformie szkolnictwa wyższego.

100 najwybitniejszych studentów może liczyć na granty naukowe w wysokości nawet 200 tys. złotych.

- Reforma nauki i szkolnictwa wyższego jest urzeczywistnieniem nowego modelu finansowania nauki, który promuje wysoką jakość badań i ich konkurencyjność. Program „Diamentowy Grant” wpisuje się w tę koncepcję. Pomoże nam wyławiać i otaczać systematyczną opieką prawdziwe naukowe talenty wśród naszych studentów. Jestem przekonana, że to najlepsza inwestycja z gwarantowanym zyskiem – mówi minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Barbara Kudrycka.

 

 

 

Skomentuj lub poleć

Free Joomla! template by Age Themes