Zmiana rządu to dobra okazja do przyjrzenia się bliżej przyszłości polskiej nauki. Minister nauki i szkolnictwa wyższego, Barbara Kudrycka, która drugą kadencję będzie odpowiedzialna za rozwój polskiej nauki w wywiadzie dla „Gazety Prawnej” przedstawiła najbliższe plany. Zamierza łączyć naukę z biznesem oraz umożliwić naukowcom realizację projektów badawczych.

Zapraszamy do udziału w najnowszej inicjatywie INNO-GENE oraz Centrum Badań DNA, wspierającej wielkopolskich naukowców dziedziny biotechnologii w zakresie komercjalizacji wynalazków biotechnologicznych.
Dzięki wsparciu uzyskanemu w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego poszerzamy zakres naszych działań o bezpośrednie wsparcie dla osób zainteresowanych akademicką działalnością gospodarczą.

Narodowe Centrum Nauki ogłasza konkurs na nazwy konkursów na finansowanie projektów badawczych oraz stypendiów doktorskich i staży podoktorskich. W konkursie może wziąć udział każdy, a autorzy najlepszych propozycji otrzymają nagrody pieniężne.

Konkurs jest otwarty do 22 listopada. Czekamy na propozycje nazw dla każdego z siedmiu typów konkursów na finansowanie badań podstawowych, które są regularnie ogłaszane przez NCN:

Hitem jesiennych warsztatów w ramach Szkoły Promocji Nauki będą dwudniowe zajęcia z Science Buskingu - czyli prezentowania nauki "na żywo", na ulicy, przed budynkiem uczelni, w czasie dni otwartych lub wystaw, w każdym miejscu, czasie i przy każdej pogodzie. Ekskluzywne zajęcia poprowadzi w CITTRU David Price - popularyzator nauki, performer, pracujący dla science made simple - znanej grupy twórców spektakli naukowych, dzięki której mogliśmy w Krakowie oglądać widowisko "Visualise - Piękno Nauki".

Nano Box, czyli zestaw edukacyjny do przeprowadzania doświadczeń z nanotechnologii otrzymają "Kluby Młodego Odkrywcy", których członkowie nagrają film poświęcony nanonauce w ramach międzynarodowego projektu "Czas na Nano". Filmy do 1 czerwca można umieszczać w serwisie You Tube. Najlepsi wezmą udział w zawodach międzynarodowych.

 

 

 

Skomentuj lub poleć

Free Joomla! template by Age Themes