Warning: A non-numeric value encountered in
/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line
484
Warning: A non-numeric value encountered in
/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line
484
Francuska Fundacja Fyssen oferuje młodym naukowcom po doktoracie granty badawcze na okres jednego roku (15-30 tys. euro) w zakresie wybranych nauk biologicznych i humanistycznych.Corocznie Fundacja przyznaje także międzynarodową nagrodę naukową (60 tys. euro) – w 2013 r. nagroda zostanie przyznana za badania związane z mechanizmami poznawczymi człowieka. Kandydatury można przesyłać do 4 listopada 2013 r. do Sekretariatu Fundacji w Paryżu.Szczegółowe informacje w jęz. francuskim i angielskim dostępne są tutaj.
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej i Deutsche Forschungsgemeinschaft rozpoczynają nabór nominacji do piątej edycji konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Naukową COPERNICUS. Zapraszamy przedstawicieli polskiej i niemieckiej społeczności naukowej do zgłaszania kandydatów do Nagrody COPERNICUS w edycji 2014. Do nominowania kandydatów uprawnieni są uczeni posiadający stopień naukowy doktora, zatrudnieni w polskiej bądź niemieckiej instytucji naukowej.
Nagroda przyznawana jest od 2006 roku co dwa lata dwóm współpracującym ze sobą naukowcom – polskiemu i niemieckiemu, którzy realizują wspólny projekt badawczy. Celem nagrody jest wyróżnienie uczonych o szczególnych zasługach dla współpracy niemiecko-polskiej, łączących w sposób komplementarny różne doświadczenia, wiedzę i zasoby w celu wspólnego rozwiązywania problemów badawczych. Wyniki takiej współpracy powinny mieć potencjał, aby otwierać nowe perspektywy w swoich dziedzinach badawczych lub innych domenach nauki, oraz wnosić wyjątkowy wkład w rozwój obu narodów. Kryteria wyboru kandydatów do nagrody to wybitne wspólne osiągnięcia naukowe oraz wyjątkowe sukcesy we współpracy niemiecko-polskiej. Wysokość nagrody wynosi 100 000 euro, po 50 000 euro dla każdego z dwóch laureatów.
Do nagrody mogą być nominowani uczeni, którzy posiadają co najmniej stopień naukowy doktora, pracują w polskiej bądź niemieckiej instytucji naukowej, zaś w chwili przyznania nagrody zaangażowani są w polsko-niemiecki projekt badawczy. Konkurs skierowany jest do reprezentantów wszystkich dziedzin. Termin zgłaszania kandydatów do V edycji Nagrody COPERNICUS upływa 15 września 2013 roku. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.
Najlepsze programy studiów o profilu ogólnoakademickim lub praktycznym, realizowane na polskich uczelniach, zostaną nagrodzone milionem złotych.
- Już po raz drugi ogłaszamy konkurs na najlepsze programy studiów. Milion złotych trafi do tych wydziałów i uczelni, które kształcenie studentów opierają na trzech mocnych fundamentach: najnowszej wiedzy, zdobywaniu umiejętności oraz kompetencji społecznych, poszukiwanych przez pracodawców i potrzebnych do rozpoczęcia kariery naukowej lub zawodowej – mówi prof. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego.
W konkursie na dofinansowanie wprowadzania systemów poprawy jakości kształcenia oraz Krajowych Ram Kwalifikacji mogą brać udział podstawowe jednostki organizacyjne uczelni, czyli np. wydziały, a także uczelnie nieposiadające takich jednostek. Warunkiem jest posiadanie przez dany podmiot co najmniej pozytywnej oceny jakości kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej na wszystkich prowadzonych kierunkach studiów, o ile ta ocena została przeprowadzona. Zgłoszenia na adres MNISW można przesyłać do 25 września 2013 r. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.
Fundacja Kobiety Nauki zapraszam młode badaczki do udziału w drugiej edycji konkursu "Innowacja jest kobietą". Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30.06.2013 r. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.
Praktyczna szkoła Modelowania Molekularnego III
Z przyjemnością zapraszamy Państwa do niezwykłej przygody z modelowaniem molekularnym (zwanym również in silico, chemią obliczeniową) jakim są te warsztaty, które mają Państwu pomóc w stosowaniu najnowocześniejszych metod w rozwiązywaniu problemów. Dzięki uczestnictwu w przygotowanej szkole uzyskują Państwo wsparcie swojej pracy badawczej o nowe wyniki, interpretacje, lub zaprojektowanie nowych struktur o pożądanych właściwościach – dane te przydatne będą Państwu do publikacji lub podjęcia dalszych prac badawczych. Innym aspektem, który chcemy pokazać w praktyce to aktualna łatwość zastosowania i wykonywania obliczeń.
Czytaj więcej: Praktyczna Szkoła Modelowania III
Zapraszamy do udziału w II Wrocławskiej Konferencji Studentów Nauk Technicznych i Ścisłych Puzzel2013, która odbędzie się w dniach 18-20 IV 2013. Zapisy już trwają, nie przegap, zapisz się już dziś!
Prowadzisz ciekawe badania i chciałbyś przedstawić ich wyniki szerszej grupie osób? Chcesz wymienić się doświadczeniem i podzielić się swoimi zainteresowaniami naukowymi? Właśnie w tym celu powstała Wrocławska Konferencja Studentów Nauk Technicznych i Ścisłych!
Czytaj więcej: Puzzon 2013
Bezpłatny warsztat z cyklu "Jak zdobyć wymarzoną pracę" odbędzie się w najbliższy czwartek (28/02) o 14:00.
Oto lista niektórych z korzyści dla uczestników:
- Uczestnicy poznają 6 prostych kroków do zdobycia wymarzonej pracy
- Będą mieli szansę zdobyć informacje od eksperta zdobywania pracy z doświadczeniem rekruterskim
- Podczas warsztatu uczestnicy dostaną propozycję skonsultowania swoich poszukiwań podczas gratisowej, indywidualnej konsultacji
Czytaj więcej: "Jak zdoby\u0107 wymarzon\u0105 prac\u0119"
Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE, Punkt Kontaktowy na Uniwersytecie Przyrodniczym oraz ośrodek sieci Enterprise Europe Network w Poznaniu zapraszają na spotkanie – forum wymiany doświadczeń i informacji pt. „Nauka dla biznesu! Postaw na współpracę – dziś nauki przyrodnicze: ekologia, ochrona środowiska, żywność…”. Podczas spotkania zaprezentowany zostanie przegląd różnych możliwości finansowania w postaci programów zakładających współpracę nauki oraz przemysłu. Ponadto uczestnicy wydarzenia dowiedzą się jak skutecznie poszukiwać partnerów do wspólnej realizacji działań. Spotkanie to także możliwość zapoznania się z doświadczeniami firm i naukowców współpracujących już ze sobą. Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne ze względu na dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Komisji Europejskiej.
Termin: 13 marca 2013 r.
Lokalizacja: Uniwersytet Przyrodniczy, Kolegium Rungego, ul. Wojska Polskiego 52, Poznań
Więcej informacji oraz rejestracja dostępne na stronie.
Informujemy, że Instytut Szwedzki rozpoczął nabór podań o stypendia naukowe Baltic Sea Region Program/Visby Program dla studentów i naukowców z Polski (a także z Białorusi, Estonii, Gruzji, Łotwy, Litwy, Rep. Mołdawii, Rosji i Ukrainy), którzy w roku akademickim 2013/2014 planują prowadzić badania lub studiować na szwedzkich uczelniach wyższych. Aplikanci z Polski mogą ubiegać się o stypendia na poziomie doktoranckim lub wyższym (dla niektórych z ww. krajów przewidziane są również stypendia na poziomie magisterskim). Wraz ze zgłoszeniem aplikujący powinien przekazać zaproszenie od szwedzkiej uczelni.
Termin składania zgłoszeń upływa 31.01. 2013 r. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie.