Warning: A non-numeric value encountered in /plugins/system/helix3/core/helix3.php on line 484

Warning: A non-numeric value encountered in /plugins/system/helix3/core/helix3.php on line 484

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /plugins/system/helix3/core/classes/menu.php on line 239

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /plugins/system/helix3/core/classes/menu.php on line 239

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /plugins/system/helix3/core/classes/menu.php on line 239

Nasze cele i misje - manifest Fundacji Rozwoju Nauki i Biznesu w obszarze Nauk Medycznych i Ścisłych

 

Rozwój przedsiębiorczości i aktywności ludzi

na rzecz dobrobytu społeczeństwa Polskiego

 Cel główny:

Inicjowanie i wspieranie przedsięwzięć o charakterze

biznesowym, naukowym oraz społecznym

Powyższe zdanie oddaje całkowicie charakter działania Fundacji, która została stworzona z myślą wspierania biznesu nauką i nauki biznesem. Dodatkowo prowadzimy działalność edukacyjną, rozwojową, wspierające ambitne przedsięwzięcia, i służymy pomocą. Polska posiada olbrzymi potencjał w ludziach młodych wykształconych, którzy nie jednokrotnie maja problem ze znalezieniem odpowiedniej pracy, dlatego Fundacja chce im pomoc, tym aktywnym, którzy chcą pracować na siebie I chcą spróbować stworzyć coś niepowtarzalnego co przyniesie im radość z kreowania oraz także zaplecze finansowe. Aktualnie rozwijamy się i określamy swoje cele i zadania do realizacji. Dlatego jesteśmy wdzięczni za pomoc, konstruktywne uwagi.

 

Cele szczegółowe:

 1. Stworzenie społeczności ludzi otwartych, kreatywnych i pomocnych.
 2. Stworzenie narzędzi do powstawania projektów - przedsięwzięć oraz pomoc w pierwszym etapie rozwoju.
 3. Realizowanie projektow naukowych/biznesowych/społecznych

Cele te realizowane są poprzez:

 1. edukację,
 2. kreatywne działania,
 3. promocję twórczych pomysłów,
 4. wsparcie kreatywnych ludzi, grup i podmiotów.

 .... więcej informacji na temat celów oraz realizowanych działań znajdziesz pod Misja i Cele - pełna lista

 

 

Kilka kwestii, które chcielibyśmy za „manifestować":


Własna firma, start-up, spin-off, projekt !

Czas jest największym Twoim aktywem, drugim są Twoje umiejętności oraz wiedza, a na końcu poczynione inwestycje. Własna firma, start-up, spin-off, projekt wymagają włożenia pomysłu, pracy, wiedzy – czyli wszystkich najcenniejszych aktywów. Nie mniej jednak wysiłek ten może się okazać doskonała inwestycją oraz pomnożyć włożone aktywa i dać satysfakcje także finansową. Dlatego fundacja kładzie nacisk na projekty, które w przyszłości będą przekształcane w firmy lub inne większe przedsięwzięcia.

Czy od razu mam własną firmę, start-up, spin-off ?

Różnimy się tym od inkubatorów, że zanim uruchomisz własną działalność firmową, prowadzisz swoją prace pod skrzydłami fundacji. Nie jest to jeszcze firma ale przygotowujesz się do założenia poprzez:

 1. sprawdzenie czy dany pomysł jest potrzebny na rynku (badanie rynku),
 2. stworzenie swojej wizytówki w internecie (strony, serwisu) i wy pozycjonowanie jej,
 3. stworzenie produktu lub usługi, którą będziesz chciał sprzedać,
 4. nawiązanie kontaktów, zdobycie inwestorów.

Wiele firm zabiły nie sprawdzone pomysły (punkt I), za mały marketing informacyjny o firmie, a także wysoki jego koszt (punkt II, strony firmowej nie da się wy pozycjonować na stałe bez treści oraz w krótkim czasie), brak konkretnego produktu (punkt III), brak zleceń i wysokie koszty początkowe -ZUS, podatki, ubezpieczenie (punkt IV). Jak widzisz na twoje przedsięwzięcie polują już cztery „punkty", chociaż jest ich o wiele więcej: brak czasu, losowe okoliczności, etc... Dlatego wybierając prace pod skrzydłami Fundacji masz szanse zrealizować wymienione punkty, nie ponosząc ryzyka finansowego, a jedynie poświęcając czas. Jak już będziesz wiedział, że twój pomysł jest pożądany na rynku, jak społeczeństwo będzie widziało, że jesteś najlepszym specjalistą na świecie od tego co chcesz robić, jak będziesz miał już produkt – albo opracowane procedury, sposób wykonania, sposób przeprowadzenia usługi, oraz jak już będziesz znał po imieniu swoich klientów wówczas jest najlepszy czas aby się uniezależnić, pomożemy Tobie powołać własną działalność gospodarczą.

Jak długo to trwa?

To zależy od Ciebie, Czas jest twoim aktywem, my pomagamy, dostarczamy narzędzia, możliwości, nasze umiejętności i kontakty. Ty pracujesz nad sukcesem, kiedy będziesz uważał że jest już ten czas aby się usamodzielnić – wówczas wyfruniesz z gniazda, ale do tego czasu małymi kroczkami budujesz swój sukces. Dobrze jest abyś prace tą zaczął kiedy nie musisz stawiać wszystko na jedną kartę, i odrazy „wyciskać" na siłę pieniądze ze swego przedsięwzięcia na utrzymanie się. Ten czas to przeważnie studia, studia doktoranckie, praktyka, stała bądź okresowa praca, czas wolny. Najgorszy czas to czas kiedy musisz pracować aby utrzymać się i nie potrafisz wygospodarować sobie czasu na własną dodatkową prace. Projekt prowadzisz nadając mu tempa i rytm, my nie poganiamy, do każdego podchodzimy indywidualnie i widząc zaangażowanie sami angażujemy się mocniej. Zakładamy, że na projekt potrzeba od 3 miesięcy do 3 lat.

Jak ja nie chce posiadać firmy, to co?

W takim razie oferujemy Tobie pomnażanie twojego doświadczenia i umiejętności poprzez działanie w innych projektach lub przedsięwzięciach „pro publico bono". Na pewno ubogaci twoje CV oraz pozwoli przeżyć przygodę.

Transfer technologii – komercjalizacja !

Transfer technologii oraz komercjalizacja wynalazków, pomysłów jest także naszym polem działania, nie mniej jednak nasze przedsięwzięcia mają o wiele większe spektrum działania niż firmy oferujące takie usługi. Głównym naszym celem nie jest w szerokim znaczeniu „sprzedaż", my pomagamy w budowaniu własnej pozycji, kreujemy przestrzeń, dajemy pole do wzrostu.

Dlaczego Fundacja zajmuje się innymi działaniami niż tylko firmy?

Nie jesteśmy inkubatorem – jesteśmy kimś więcej, nie jesteśmy centrum transferu technologii – jesteśmy kimś więcej. Łączymy działania inkubatora, centrum transferu wiedzy i technologii oraz inne działania zmierzającego do stworzenia potężnej, prężnie działającej FUNDACJI-ORGANIZACJI mającej na celu wspierania biznesu nauką i nauki biznesem oraz realizujących działania na rzecz pożytku publicznego. Dlatego mamy w swojej ofercie działalność wydawnicza (czasopisma, książki), informacyjną (portale informacyjne, informacje o własności intelektualnej IP), organizacyjną (konkursy, badania).

Ja chce więcej !

Napisz do nas jak możemy jeszcze Tobie pomóc. A może przyłączysz się do nas kreując innowacyjne ścieżki działania.

 

 

 

 

Skomentuj lub poleć

Free Joomla! template by Age Themes