Konkursu ma celu:
- promocję nauk i technologii związanych z wykorzystaniem przestrzeni kosmicznej wśród studentów polskich uczelni
- wspieranie innowacyjności i kreatywnego myślenia młodych naukowców
- pomoc w popularyzacji osiągnięć i pomysłów studentów oraz doktorantów.
Obszary:
Konkurs jest otwarty dla studentów polskich uczelni i instytucji naukowych w dwóch kategoriach: studiów inżynierskich i magisterskich oraz studiów doktoranckich, w następujących obszarach:
- Nauki kosmiczne
- Optyka/fotonika (+technologie laserowe)
- Silniki i napędy
- Zaawansowana elektronika
- Robotyka
- Aplikacje satelitarne (pozycjonowanie i nawigacja, obróbka obrazu 3D, komunikacja i ich integracja)
- Telekomunikacja
- SAR i radary pasywne
- Eksploracja kosmiczna i nowe misje włącznie z Księżycem i Marsem
- Inne dziedziny związane z naukami i technologiami kosmicznymi, włącznie z aplikacjami
Zadanie
Studenci zainteresowani udziałem w konkursie mają za zadanie stworzyć i przedłożyć “raport techniczny” zawierający dowolne innowacyjne rozwiązanie związane z technologiami kosmicznymi i satelitarnymi. „Raport techniczny” musi wyczerpująco opisywać i prezentować w języku angielskim pomysł naukowy lub technologiczny, podkreślając jego wartość innowacyjną i potencjał implementacyjny. Projekt może zawierać schematy i rysunki oraz inne dodatkowe materiały, takie jak filmy wideo, fotografie, aplikacje multimedialne ilustrujące zakres i naturę przedkładanej propozycji.
Składanie:
Projekty mogą być składane pomiędzy 18 czerwca a 30 października 2009 przez indywidualne osoby. Aplikacje należy nadsyłać w wersji elektronicznej w dwóch kopiach: przez e-mail oraz drogą pocztową (na nośniku CD/DVD). Wersja papierowa nie jest wymagana. Każda aplikacja powinna zawierać maksymalnie 3-stronnicowe streszczenie oraz maksymalnie 30 stronnicowy szczegółowy opis (+ewentualne materiały dodatkowe).
Nagrody
Zwycięzcy zostaną wyłonieni w ramach swojej kategorii oraz otrzymają następujące nagrody:
Nagrody w kategorii studentów studiów magisterskich i inżynierskich:
- Pierwsza nagroda: uczestnictwo w starcie rakiety Ariane w Porcie Kosmicznym Kourou w Gujanie Francuskiej i stypendium doktoranckie wspierane przez EADS Astrium
- Druga i trzecia nagroda: stypendium doktoranckie wspierane przez EADS Astrium
Nagroda w kategorii studentów studiów doktoranckich:
- Pierwsza nagroda: uczestnictwo w starcie rakiety Ariane w Porcie Kosmicznym Kourou w
- Gujanie Francuskiej i stypendium podoktorskie wspierane przez EADS Astrium
- Druga i trzecia nagroda: stypendium podoktorskie wspierane przez EADS Astrium
Ewaluacja
Ewaluacja projektów zostanie przeprowadzona przez komisję złożoną z ekspertów z EADS Astrium i z Polski. Rezultaty finalne zostaną ogłoszone w listopadzie 2009.
Raporty powinny być przesyłane na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Polspace Sp. z o.o. ul. Bartycka 18a; 00-716 Warszawa; z adnotacją:
“Student competition for 2009 EADS ASTRIUM AWARD”. Dodatkowe informacje, włącznie z kryteriami ewaluacji, można otrzymać pisząc
na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..