Alain Lamassoure, przewodniczący komisji ds. budżetu w Parlamencie Europejskim, przyznał, że Europejski Fundusz Społeczny jest bankrutem. Braki w budżecie unijnym spowodują ograniczenie kilku programów. Cięcia dotkną m.in. popularny wśród studentów Erasmus. W połowie października program ma ogłosić upadłość.
Więcej informacji na stronie.
I Zjazd szkoleniowy zakończony
Na początku Sierpnia br. odbył się pierwszy zjazd szkoleniowy I grupy projektu „Zarządzanie Badaniami Sektora Produkcji Żywności” – inicjatywy skierowanej do 210 polskich naukowców, pracowników naukowych szkół wyższych, instytutów badawczych, instytutów naukowych Polskiej Akademii Nauk oraz naukowych tworzących konsorcja naukowe, z wyłączeniem przedsiębiorców.
W trakcie 5 dni Uczestniczki i Uczestnicy projektu szkoleni byli przez światowej sławy ekspertów – szefów międzynarodowych projektów badawczych tj. Prof. Nigel Scollan (Walia), Dr Declan Troy (Irlandia), Prof. Jean-Francois Hocquette (Francja), w zakresie zarządzania badaniami naukowymi i pracami rozwojowymi dostosowanymi do potrzeb przemysłu spożywczego, wg. najlepszych standardów europejskich oraz Dr Martę Dorobę ekspertkę w zakresie interpersonalnych aspektów pracy w projektach badawczych.
Czytaj więcej: Szkolenia "Zarządzanie Badaniami Sektora Produkcji Żywności"
W jaki sposób menedżerowie klastrów mogą przyczyniać się do podnoszenia poziomu innowacyjności swoich organizacji? To pytanie, stawiane często przy okazji debat nad rolą zarządzających klastrami, wciąż domaga się odpowiedzi. Sześciu menedżerów wiodących niemieckich klastrów, wspieranych przez Ministerstwo Gospodarki i Technologii, opracowało praktyczny poradnik wprowadzania innowacji w ramach organizacji klastrowych pt. „Dzielenie wiedzy i zdobywanie nowych rynków” („Sharing knowledge and gaining new markets”), który został wydany w marcu 2012 r. Jego głównym przekazem jest uświadomienie wszystkim zainteresowanym, że zarządzający klastrami odgrywają istotną rolę na każdym etapie wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Sprawdźmy, w jaki sposób menedżerowie klastrów mogą stać się jednocześnie menedżerami innowacji.
Międzynarodowe forum współpracy Life Science Open Space już za 3 tygodnie!
Przypominamy o upływającym terminie rejestracji i nadsyłania abstraktów.
Każda osoba, która zgłosi prezentację do 2 października 2012 r,, jest zwolniona z opłaty rejestracyjnej!
Abstrakty prezentacji muszą wykazywać zgodność z celem i tematem konferencji. Wszystkie zgłoszone abstrakty spełniające powyższe kryteria zostaną opublikowane w materiałach konferencyjnych oraz wezmą udział w konkursach na "Najlepszy przykład praktycznego podejścia do otwartej innowacji" oraz "Najciekawszą ofertę współpracy".
Czytaj więcej: Międzynarodowe forum współpracy Life Science Open Space
Zapraszam do obejrzenie filmu opowiadającego o innowacjach, wytrwałości, otwartości. Słuchania i budowane rozwiązań
Zapraszamy do komentowania