Warning: A non-numeric value encountered in
/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line
484
Warning: A non-numeric value encountered in
/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line
484
Uprzejmie informujemy, że z dniem 5 października 2012 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ustanowiło program pod nazwą „Generacja Przyszłości”.
Celem programu „Generacja Przyszłości” jest wsparcie studiujących na polskich uczelniach młodych wynalazców, konstruktorów, programistów, innowatorów, a także studentów tworzących nowoczesne rozwiązania biznesowe, którzy reprezentują Polskę na międzynarodowych zawodach i konkursach.
Studenci mogą w programie otrzymać wsparcie indywidualne w wysokości nawet 100.000 zł lub zespołowe – do 500.000 zł. Otrzymane środki będą mogły zostać przeznaczone na pokrycie kosztów związanych m.in. z wyjazdami na międzynarodowe zawody i konkursy, zakup drobnej aparatury naukowo-badawczej, odczynników lub innych środków niezbędnych do realizacji projektu. O środki w ramach programu może ubiegać się podstawowa jednostka organizacyjna uczelni, w której studiuje wybitnie uzdolniony student lub zespół studentów.
Wsparcie mogą otrzymać studenci, którzy nie ukończyli 25. roku życia, a szczególnie premiowani będą studenci będący laureatami nagród lub wyróżnień w olimpiadach i konkursach o zasięgu krajowym lub międzynarodowym w czasie studiów oraz wcześniej w szkole ponadgimnazjalnej.
Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stronie MNiSW.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie z Izraelskim Centrum Badań i Rozwoju dla Przemysłu MATIMOP/ISERD ogłaszają w październiku 2012 r. trzeci wspólny konkurs na projekty badawczo-rozwojowe, ukierunkowane na rozwijanie innowacyjnych produktów oraz rozwiązań technologicznych mających realne perspektywy zastosowań komercyjnych.
Wynikiem prac realizowanych w ramach dofinansowanych projektów powinny być rozwiązania gotowe do praktycznego zastosowania, mające potencjał rynkowy dla Polski, Izraela i Europy.
Wnioski o dofinansowanie projektów mogą dotyczyć dowolnych obszarów tematycznych. Projekty powinny spełniać kryteria komercjalizacji. Niniejszy konkurs jest realizowany zgodnie z warunkami analogicznymi jak dla Inicjatywy EUREKA.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie NCBiR.
19 października 2012 r. w Krakowie odbędzie się konferencja pt. „Finansowanie projektów badawczych w Polsce – teoria i praktyka”, organizowana wspólnie przez Narodowe Centrum Nauki oraz Komitet Naukoznawstwa Polskiej Akademii Nauk.
Celem konferencji jest podsumowanie pierwszych dwóch lat funkcjonowania systemu finansowania nauki w kształcie wprowadzonym reformą z 2010 r. ze szczególnym uwzględnieniem działań Narodowego Centrum Nauki. Podczas konferencji prezentowane będą różne ujęcia i koncepcje systemów wyłaniania projektów badawczych otrzymujących finansowanie ze środków publicznych, w tym wyniki badań nad funkcjonowaniem różnych systemów oceny i problemy z tym związane. Mając na uwadze dążenie do stałego doskonalenia funkcjonowania NCN i wprowadzanie ewentualnych zmian, organizatorzy chcą porównać działalność innych instytucji finansujących naukę z działaniami Centrum.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.

Zapraszamy do udziału w konferencji „Nauka idzie w... biznes”, która odbędzie się w Warszawie w dniu 7 listopada 2012 r. Będzie to wydarzenie, podczas którego poruszona zostanie problematyka współpracy, w ramach wspólnych projektów badawczo-rozwojowych, świata nauki i biznesu.
Celem spotkania jest zaprezentowanie gospodarczych i społecznych korzyści płynących ze współdziałania przedsiębiorców i naukowców oraz komercjalizacji wyników badań. Program wydarzenia zakłada też ukazanie znaczenia tych procesów dla powstawania oraz „dojrzewania” współczesnych, innowacyjnych rozwiązań, znajdujących praktyczne zastosowanie w codziennym życiu.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.
Projekt „Komercjalizacja wyników badań naukowych drogą do sukcesu zawodowego kobiet-naukowców” przewiduje połączenie świata nauki i biznesu poprzez umożliwienie pracowniczce naukowej odbycie stażu w przedsiębiorstwie. Korzyści z projektu są obopólne. Pracowniczka naukowa zdobywa doświadczenie w pracy w firmie, a przedsiębiorca otrzymuje innowacyjną usługę, technologię itp. Projekt przewiduje wynagrodzenie dla stażystki (3000 zł/mc), które w całości jest finansowane przez Unię Europejską. Dla pracowniczek naukowych przygotowano sześćdziesiąt miejsc w trzech dwudziestoosobowych cyklach. Staż może potrwać maksymalnie 6 miesięcy, a stażystka musi w tym czasie przepracować 100 godzin/mc na rzecz danego przedsiębiorstwa.
Do dnia 26.10.2012 r. organizator czeka na zgłoszenia w ramach drugiego cyklu naboru na ww. staże. Serdecznie zapraszamy.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.