Warning: A non-numeric value encountered in
/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line
484
Warning: A non-numeric value encountered in
/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line
484
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłaszają konkurs GEKON - Generator Koncepcji Ekologicznych, w ramach partnerskiego programu. To pierwsze w Polsce wspólne przedsięwzięcie, które kompleksowo finansuje projekty innowacyjnych i ekologicznych technologii - od koncepcji badawczej do ich wdrożenia. Na badania naukowe, prace rozwojowe, ich implementację obie instytucje przeznaczą łącznie 400 mln złotych.
Światowe trendy w dziedzinie ochrony środowiska oraz przepisy Unii Europejskiej wymuszają stałe rozwijanie technologii zagospodarowania odpadów oraz pozyskiwania energii odnawialnej. Aby sprostać tym oczekiwaniom Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisały porozumienie o wspólnym przedsięwzięciu finansowania prac B+R i wdrożenia technologii przyjaznych środowisku o nazwie GEKON – Generator Koncepcji Ekologicznych.
Więcej o programie znajdą Państwo na stronie.

Informujemy, że Instytut Szwedzki rozpoczął nabór podań o stypendia naukowe Baltic Sea Region Program/Visby Program dla studentów i naukowców z Polski (a także z Białorusi, Estonii, Gruzji, Łotwy, Litwy, Rep. Mołdawii, Rosji i Ukrainy), którzy w roku akademickim 2013/2014 planują prowadzić badania lub studiować na szwedzkich uczelniach wyższych. Aplikanci z Polski mogą ubiegać się o stypendia na poziomie doktoranckim lub wyższym (dla niektórych z ww. krajów przewidziane są również stypendia na poziomie magisterskim). Wraz ze zgłoszeniem aplikujący powinien przekazać zaproszenie od szwedzkiej uczelni.
Termin składania zgłoszeń upływa 31.01. 2013 r. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie.
Dyrektor NCBiR ogłasza konkurs na projekty w ramach programu "Profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych - STRATEGMED".
Cele programu
Program jest odpowiedzią na potrzeby starzejącego się społeczeństwa, wzrost zachorowalności na choroby przewlekłe oraz rosnące koszty opieki medycznej. Celem głównym jest uzyskanie zasadniczego postępu w zakresie zwalczania chorób cywilizacyjnych oraz medycyny regeneracyjnej na bazie wyników badań naukowych i prac rozwojowych prowadzonych w czterech obszarach:
- kardiologii i kardiochirurgii
- onkologii
- neurologii i zmysłach
- medycynie regeneracyjnej
Program ma za zadanie stymulować wzrost innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki (w takich obszarach, jak np. biotechnologia, inżynieria biomedyczna). Wynikiem realizowanych projektów będzie opracowanie i wdrożenie nowych metod profilaktycznych, diagnostycznych, leczniczych oraz rehabilitacyjnych.
Nabór wniosków wstępnych prowadzony jest od 21 stycznia do 20 lutego 2013 r.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.
Badaczki, które chcą realizować projekty z zakresu nauk technicznych do 31 stycznia 2013 r. mogą ubiegać się o Małe Granty dla kobiet. Do zdobycia nawet po 100 tys. euro.
Konkurs w ramach Funduszu Małych Grantów - tzw. Small Grant Scheme - organizuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - operator Programu Polsko-Norweska Współpraca Badawcza w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014.
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach Funduszu Małych Grantów wynosi w sumie ponad 2,3 mln euro. Każda z badaczek może uzyskać wsparcie w wysokości od 50 tys. do 100 tys. euro. Badaczki mogą realizować projekt najkrócej 12 miesięcy, a najdłużej - 2 lata.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.
Startup Sprint to cykl 3-dniowych wydarzeń, na których ludzie z pomysłami z konkretnej branży mają szanse rozwinąć swoje pomysły na biznes. Od piątku do niedzieli można zweryfikować swój pomysł, zbudować prototyp, porozmawiać z mentorami z branży oraz zainteresować swoim projektem inwestora. W imprezie biorą udział zarówno dojrzałe firmy, jak i pomysłodawcy, którzy dopiero planują otworzenie firmy.
Na Startup Sprint Zdrowie skupimy się na pomysłach związanych z nowymi technologiami i zdrowiem oraz medycyną. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy deweloperów, sprzedawców, marketerów i designerów. Wszystkich tych, którzy chcą kreatywnie spędzić weekend.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.
Szanowni Obywatele Nauki!
Podczas telekonferencji 10 stycznia br. prof. Jajszczyk, dyrektor Narodowego Centrum Nauki, skarżył się między innymi na: - braki kadrowe w NCN - obciążenie personelu NCN zbędnymi zdaniami m.in wymienił konieczność porównywania wersji elektronicznych i papierowych wniosków. - niekompetencję części recenzentów - niski poziom wielu wniosków. Za NCN chcielibyśmy Was prosić o zgłaszanie do czwartku zwięzłych, konstruktywnych propozycji zmian i usprawnień merytorycznych i proceduralnych, które pozwoliłyby NCN lepiej pełnić swoją misję. W dniu 21 stycznia 2012 r. odbędzie się spotkanie przedstawicieli ON z prof. Karońskim, przewodniczącym Rady NCN. Będzie to okazja do przedstawienia propozycji ON. Ankieta jest anonimowa zachęcamy jednak do ujawniania tożsamości podczas jej wypełniania.
Link do ankiety znajdą Państwo tutaj.