Warning: A non-numeric value encountered in
/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line
484
Warning: A non-numeric value encountered in
/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line
484
Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE, Punkt Kontaktowy na Uniwersytecie Przyrodniczym oraz ośrodek sieci Enterprise Europe Network w Poznaniu zapraszają na spotkanie – forum wymiany doświadczeń i informacji pt. „Nauka dla biznesu! Postaw na współpracę – dziś nauki przyrodnicze: ekologia, ochrona środowiska, żywność…”. Podczas spotkania zaprezentowany zostanie przegląd różnych możliwości finansowania w postaci programów zakładających współpracę nauki oraz przemysłu. Ponadto uczestnicy wydarzenia dowiedzą się jak skutecznie poszukiwać partnerów do wspólnej realizacji działań. Spotkanie to także możliwość zapoznania się z doświadczeniami firm i naukowców współpracujących już ze sobą. Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne ze względu na dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Komisji Europejskiej.
Termin: 13 marca 2013 r.
Lokalizacja: Uniwersytet Przyrodniczy, Kolegium Rungego, ul. Wojska Polskiego 52, Poznań
Więcej informacji oraz rejestracja dostępne na stronie.
Do 22 lutego 2013 r. można zgłaszać projekty do Intel® Business Challenge Europe 2013 - konkursu na innowacyjne produkty, inteligentne technologie oraz interaktywne aplikacje mobilne i internetowe. Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie projektu i przesłać abstrakt – kilkustronicowy opis swojego pomysłu. Na zwycięzców konkursu czeka intensywny program mentoringowy oraz europejskie finały w Dublinie i światowe w Krzemowej Dolinie.
Konkurs przeznaczony jest dla studentów bądź niedawnych absolwentów (do 4 lat po ukończeniu studiów) w wieku od 18 do 34 lat. Poszukiwane są innowacyjne produkty, inteligentne technologie oraz interaktywne aplikacje mobilne i internetowe w obszarach takich jak: medycyna, energia, ludzie i społeczeństwo, biotechnologia oraz nanotechnologia.
Konkurs został podzielony na trzy etapy:
- W pierwszym etapie, trwającym do 22 lutego br. uczestnicy rejestrują się na stronie internetowej projektu www.intelchallenge.eu, gdzie zamieszczają skrócone opisy projektów (abstrakty);
- Do drugiego etapu wybieranych jest 200 najlepszych pomysłów z całej Europy, których autorzy poproszeni będą o przygotowanie biznes planów oraz krótkiego materiału wideo (tzw. elevator pitch). Międzynarodowe Jury wybierze 24 prace finałowe;
- Trzeci etap to Finał Intel® Business Challenge Europe, który odbędzie się w dniach 17-20 czerwca 2013 r. w Dublinie.
Tegoroczny Europejski finał konkursu zaplanowany został jako oficjalne wydarzenie towarzyszące EuroNanoForum 2013. ENF 2013 to oficjalne wydarzenie organizowane w ramach irlandzkiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Konferencja, która zgromadzi ponad 100 uczestników organizowana jest wspólnie przez Enterprise Ireland i Spinverse pod patronatem Komisji Europejskiej, Dyrekcji ds. Badań Naukowych i Innowacji. Tegoroczna edycja konferencji skupia się na komercjalizacji w obszarze nanotechnologii.
Aby ułatwić młodym przedsiębiorcom przygotowanie dokumentów konkursowych organizatorzy oferują im pomoc - profesjonalne narzędzia, jak ścieżka e-learningowa czy wideo konsultacje z międzynarodową grupą ekspertów.
Do trzeciego, finałowego etapu konkursu zakwalifikują się 24 najlepsze projekty, których autorzy zaproszeni zostaną na Europejskie finały w Dublinie. Tam, dzięki kolejnym sesjom mentoringowym z praktykami biznesu i naukowcami, przygotują się do obrony pomysłu przed międzynarodowym jury. Pięć zwycięskich zespołów wyjedzie do Krzemowej Doliny w Kalifornii na światowe finały Intel Global Challenge w październiku 2013 r.
Organizatorem projektu oraz fundatorem nagród jest firma Intel. Partnerami strategicznymi przedsięwzięcia są europejska organizacja Junior Achievement Young Enterprise i INVESTIN Fundusz Zaawansowanych Technologii.
Wszystkie szczegóły konkursu dostępne są na stronie internetowej projektu www.intelchallenge.eu i profilu na portalu facebook.com
KONTAKT:
NCBiR ogłasza nabór na IV edycję programu LIDER. Celem Programu LIDER jest poszerzenie kompetencji młodych naukowców w samodzielnym planowaniu, zarządzaniu oraz kierowaniu własnym zespołem badawczym podczas realizacji projektów badawczych posiadających możliwość wdrożenia w gospodarce. Maksymalna wysokość dofinansowania Projektu wynosi 1,2 miliona złotych.
Program adresowany jest do osób, które:
- nie ukończyły 35 lat (w przypadku udokumentowanego korzystania z urlopu macierzyńskiego/ojcowskiego lub wychowawczego - okres ten może zostać wydłużony o udokumentowany okres korzystania z urlopu),
- posiadają stopień doktora uzyskany nie wcześniej niż w 2007 r. (w przypadku udokumentowanego korzystania z urlopu macierzyńskiego/ojcowskiego lub wychowawczego - okres ten może zostać wydłużony o udokumentowany okres korzystania z urlopu), bądź ukończone studia II stopnia,
- są autorami publikacji w renomowanych czasopismach naukowych bądź posiadają patenty lub wdrożenia,
- dotychczas nie uczestniczyły jako kierownik projektu w Programie LIDER,
- pozyskają do współpracy jednostkę naukową w Polsce, zwaną „Jednostką”, która zatrudni Kierownika Projektu oraz członków utworzonego przez niego dla realizacji Projektu zespołu badawczego,
- posiadają obywatelstwo polskie lub kartę stałego pobytu w Polsce.
Termin naboru wniosków: 17.12.2012 r. – 15.02.2013 r.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.

Młodych pasjonatów nauki zapraszamy na konferencję "Wpływ młodych naukowców na osiągnięcia polskiej nauki - konferencja", która odbędzie się w dniach 13-14.04.2013 r. w Gdańsku. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) ogłasza w dniu 28.01.2013 r. I konkurs w ramach programu Innowacje Społeczne.
Cel główny Programu:
poprawa jakości życia społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem tych grup i obszarów, w których istnieje rzeczywista potrzeba innowacyjnych rozwiązań i podejmowania nowych inicjatyw społecznych.
Cele szczegółowe Programu:
- wzrost liczby wdrożeń innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz innowacyjnych produktów, usług i procedur pozwalających na rozwiązanie złożonych problemów społecznych;
- wzrost współpracy międzysektorowej na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym.
Program adresowany jest do:
konsorcjów w skład, których wchodzi, co najmniej jedna jednostka naukowa oraz co najmniej jeden przedsiębiorca albo, co najmniej dwie jednostki naukowe, z obligatoryjnym udziałem organizacji pozarządowej posiadającej osobowość prawną i mającej siedzibę na terytorium RP.
Maksymalna wartość dofinansowania projektu wynosi 1 000 000 PLN
Termin naboru wniosków: 28 stycznia 2013 r – 28 marca 2013 r.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.
