Warning: A non-numeric value encountered in
/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line
484
Warning: A non-numeric value encountered in
/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line
484
Bezpłatny warsztat z cyklu "Jak zdobyć wymarzoną pracę" odbędzie się w najbliższy czwartek (28/02) o 14:00.
Oto lista niektórych z korzyści dla uczestników:
- Uczestnicy poznają 6 prostych kroków do zdobycia wymarzonej pracy
- Będą mieli szansę zdobyć informacje od eksperta zdobywania pracy z doświadczeniem rekruterskim
- Podczas warsztatu uczestnicy dostaną propozycję skonsultowania swoich poszukiwań podczas gratisowej, indywidualnej konsultacji
Czytaj więcej: "Jak zdoby\u0107 wymarzon\u0105 prac\u0119"
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, iż dnia 15 lutego 2013 r. został otwarty międzynarodowy I konkurs w ramach ERA-NET SUSFOOD.
Termin składania wniosków wstępnych (pre-proposal) upływa 3 maja 2013 r. o godzinie 15.00 czasu środkowoeuropejskiego.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczyło budżet w wysokości 800 000 € na sfinansowanie zwycięskich projektów z udziałem polskich zespołów badawczych.
Wnioski wstępne (pre-proposal) należy składać na przynajmniej jeden z trzech poniższych tematów:
- Improving input, waste and side flow strategies to increase resource efficiency and provide added value in food products and food processing, manufacture, reducing input (energy, water) in the food chain
- Innovation in food processing technologies and food products to support a sustainable food chain
- Understanding consumer behaviour to encourage a (more) sustainable food choice
Wnioski mogą składać jedynie konsorcja międzynarodowe, utworzone przez naukowców z minimum 3 krajów finansujących konkurs. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.

Rada Narodowego Centrum Badań i Rozwoju uchwałą nr 1/2013 z dnia 30 stycznia 2013 r., pozytywnie zaopiniowała uruchomienie przedsięwzięcia pilotażowego dotyczącego wsparcia badań naukowych i prac rozwojowych w skali demonstracyjnej. Głównym celem realizowanego przedsięwzięcia będzie wzmocnienie transferu wyników badań do gospodarki poprzez wsparcie przedsięwzięć w zakresie opracowania nowej technologii lub produktu obejmującego przetestowanie opracowanego rozwiązania w skali demonstracyjnej. Głównymi adresatami wsparcia są przedsiębiorcy, konsorcja naukowe oraz organizacje badawcze. W chwili obecnej trwają w Centrum prace nad przygotowaniem dokumentacji aplikacyjnej dla konkursu w ramach przedsięwzięcia, którego uruchomienie planowane jest w marcu 2013 r.
Zapraszamy do zapoznania się z założeniami nowego przedsięwzięcia.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) zaprasza do udziału w czwartej edycji międzynarodowego konkursu na projekty naukowe, organizowanego w ramach programu ERA-NET IB, we współpracy z konsorcjum ERA-NET EuroTransBio. Konkurs skupia się na finansowaniu badań obejmujących zagadnienia z zakresu biotechnologii przemysłowej. NCBR przeznaczyło budżet w wysokości miliona euro na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w wyłonionych w konkursie projektach.
Termin nadsyłania wniosków wstępnych: do 26 marca 2013 r.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.
Komisja Europejska (KE) przewidziała w komunikacie „Innowacje w służbie zrównoważonego wzrostu: biogospodarka dla Europy”, który został opublikowany 13 lutego 2012 roku, utworzenie Panelu ds. biogospodarki.
Celem panelu, jako ciała o charakterze doradczym, będzie zapewnienie wsparcia KE we wzmocnieniu synergii oraz spójności miedzy politykami, inicjatywami oraz sektorami gospodarki związanymi z biogospodarką na poziomie UE oraz powiązania ich z istniejącymi mechanizmami.
Panel ma składać się z trzydziestu członków reprezentujących administrację oraz zainteresowane strony: przemysł, uczelnie, środowisko naukowe, organizacje pozarządowe oraz europejskie stowarzyszenia w sektorze rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa.
Termin składania aplikacji: do 24 lutego 2013 r.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.
Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE wspólnie z Lokalnym Punktem Kontaktowym na Politechnice Poznańskiej zapraszają na seminarium pt. "Zostań Ekspertem Komisji Europejskiej!".
Komisja Europejska jest zainteresowana znalezieniem ekspertów, którzy będą oceniać wnioski projektowe i/lub uczestniczyć w recenzowaniu realizacji projektów finansowanych z 7. Programu Ramowego Badań i Rozwoju Technologicznego Unii Europejskiej oraz w przyszłości Horyzontu 2020. Oferta przeznaczona jest dla osób indywidualnych, jak również dla instytucji, które przedstawią listę kandydatów. Korzyści z bycia ekspertem Komisji Europejskiej są bardzo duże, a w przyszłości przynoszą efekty podczas pisania własnych projektów. W programie szkolenia przewidziane są m.in. wystąpienia ekspertów, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami z oceny projektów w 7. PR, a także zaprezentowane zostaną doświadczenia z oceny wniosków, z punktu widzenia pracownika Komisji Europejskiej.
Termin: 5 marca 2013 r.
Lokalizacja: Politechnika Poznańska, ul. Jana Pawła II nr 28, budynek przy DS. nr 1, Poznań.
Więcej informacji oraz rejestracja wkrótce na stronie.