Warning: A non-numeric value encountered in
/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line
484
Warning: A non-numeric value encountered in
/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line
484
Do 4 kwietnia 2013 r. można przesyłać zgłoszenia do udziału w Forum Młodych Uczonych - „Od młodego naukowca do laureata Nagrody Nobla”.
Jest to nowy projekt adresowany do wyróżniających się młodych polskich naukowców, realizowany przez Radę Młodych Naukowców we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Forum zaplanowano na 18 kwietnia w Fabryce Trzciny w Warszawie. Będzie to pierwszy projekt z cyklu spotkań organizowanych corocznie z myślą o młodych polskich naukowcach.
Forum będzie miejscem spotkań młodych badaczy z laureatami Nagrody Nobla oraz wybitnymi przedstawicielami polskiej nauki. Przewidziane są dyskusje panelowe, w trakcie których omówiony zostanie model kariery naukowej w każdej z czterech grup nauk: o życiu i Ziemi, chemicznych i o materiałach, matematyczno-fizycznych i inżynierskich, humanistycznych i społecznych.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.
Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju informuje, iż ogłasza w dniu 19.03.2013 r. I konkurs w ramach Przedsięwzięcia pilotażowego DEMONSTRATOR +.
Celem Przedsięwzięcia jest wzmocnienie transferu wyników badań do gospodarki poprzez wsparcie przedsięwzięć badawczo-rozwojowych w zakresie opracowania nowej technologii lub produktu obejmującego przetestowanie opracowanego rozwiązania w skali demonstracyjnej.
Przedsięwzięcie ukierunkowane jest na wsparcie:
- dużych zintegrowanych przedsięwzięć badawczo-rozwojowych nakierowanych na komercjalizację wyników badań obejmujących wszystkie etapy od badań naukowych do przygotowania innowacyjnego produktu (technologii) przetestowanej na instalacji pilotażowej/demonstracyjnej;
- budowy instalacji pilotażowych/demonstracyjnych służących testowaniu nowych rozwiązań technologicznych wypracowywanych w organizacjach badawczych lub w przedsiębiorstwach.
Adresatami Przedsięwzięcia są przedsiębiorcy, organizacje badawcze oraz konsorcja naukowe z udziałem przedsiębiorcy. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.

Działając na podstawie art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o Narodowym Centrum Nauki (Dz. U. 96, poz. 617, z późn. zm.), Koordynatorzy Dyscyplin ogłaszają konkursy:
- OPUS 5 – na projekty badawcze, w tym finansowanie zakupu lub wytworzenia aparatury naukowo-badawczej niezbędnej do realizacji tych projektów;
- PRELUDIUM 5 – na projekty badawcze realizowane przez osoby rozpoczynające karierę naukową nieposiadające stopnia naukowego doktora;
- SONATA 5 – na projekty badawcze realizowane przez osoby rozpoczynające karierę naukową posiadające stopień naukowy doktora.
Praktyczna szkoła Modelowania Molekularnego III
Z przyjemnością zapraszamy Państwa do niezwykłej przygody z modelowaniem molekularnym (zwanym również in silico, chemią obliczeniową) jakim są te warsztaty, które mają Państwu pomóc w stosowaniu najnowocześniejszych metod w rozwiązywaniu problemów. Dzięki uczestnictwu w przygotowanej szkole uzyskują Państwo wsparcie swojej pracy badawczej o nowe wyniki, interpretacje, lub zaprojektowanie nowych struktur o pożądanych właściwościach – dane te przydatne będą Państwu do publikacji lub podjęcia dalszych prac badawczych. Innym aspektem, który chcemy pokazać w praktyce to aktualna łatwość zastosowania i wykonywania obliczeń.
Czytaj więcej: Praktyczna Szkoła Modelowania III
Zapraszamy do udziału w II Wrocławskiej Konferencji Studentów Nauk Technicznych i Ścisłych Puzzel2013, która odbędzie się w dniach 18-20 IV 2013. Zapisy już trwają, nie przegap, zapisz się już dziś!
Prowadzisz ciekawe badania i chciałbyś przedstawić ich wyniki szerszej grupie osób? Chcesz wymienić się doświadczeniem i podzielić się swoimi zainteresowaniami naukowymi? Właśnie w tym celu powstała Wrocławska Konferencja Studentów Nauk Technicznych i Ścisłych!
Czytaj więcej: Puzzon 2013
Narodowe Centrum Nauki wraz z programem Infect-Era zaprasza do udziału w konkursie na międzynarodowe projekty badawcze.
Tematyka konkursu obejmuje następujące zagadnienia:
- The microbes’ environment and infection including metabolism of microbes, molecular mechanisms and strategies of their pathogenicity;
- The host-microbe interaction, co-infection, microorganisms transmissibility and host susceptibility factors.
Z konkursu są wykluczone tematy dotyczące HIV/AIDS, malarii oraz gruźlicy.
Konsorcja badawcze muszą się składać z zespołów reprezentujących co najmniej 3 kraje biorące udział w programie Infect-ERA.
Terminy:
- 19 kwietnia 2013 r., 17:00h (CEST, Central European Summer Time): skrócona wersja (preproposal);
- 2 sierpnia 2013 r., 17:00h (CEST): pełna wersja (full proposal) – tylko wnioski zakwalifikowane do II etapu oceny.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.