Warning: A non-numeric value encountered in
/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line
484
Warning: A non-numeric value encountered in
/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line
484
Uprzejmie informujemy, że w związku z decyzją norweskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych o realokacji środków w ramach Mechanizmu Norweskiego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju planuje ogłoszenie, w II połowie września br., konkursu na polsko-norweskie projekty w obszarze wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCS; Carbon Capture and Storage). Konsorcjum projektowe składające wniosek musi składać się z co najmniej jednego podmiotu polskiego i jednego norweskiego, przy czym o dofinansowanie mogą ubiegać się jedynie organizacje badawcze. Przewidywany budżet konkursu to 10 mln euro. Szczegółowe informacje nt. procedury aplikowania w konkursie oraz oceny wniosków zostaną opublikowane na stronie internetowej Centrum w dniu ogłoszenia konkursu.
Najlepsze programy studiów o profilu ogólnoakademickim lub praktycznym, realizowane na polskich uczelniach, zostaną nagrodzone milionem złotych.
- Już po raz drugi ogłaszamy konkurs na najlepsze programy studiów. Milion złotych trafi do tych wydziałów i uczelni, które kształcenie studentów opierają na trzech mocnych fundamentach: najnowszej wiedzy, zdobywaniu umiejętności oraz kompetencji społecznych, poszukiwanych przez pracodawców i potrzebnych do rozpoczęcia kariery naukowej lub zawodowej – mówi prof. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego.
W konkursie na dofinansowanie wprowadzania systemów poprawy jakości kształcenia oraz Krajowych Ram Kwalifikacji mogą brać udział podstawowe jednostki organizacyjne uczelni, czyli np. wydziały, a także uczelnie nieposiadające takich jednostek. Warunkiem jest posiadanie przez dany podmiot co najmniej pozytywnej oceny jakości kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej na wszystkich prowadzonych kierunkach studiów, o ile ta ocena została przeprowadzona. Zgłoszenia na adres MNISW można przesyłać do 25 września 2013 r. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.
Drodzy studenci/dyplomanci uczelni Wielkopolski,
do 15 lipca 2013 r. można składać wnioski w konkursie na najlepsze zamawiane prace dyplomowe, tzn. takie, z wyników których mogą korzystać wielkopolscy przedsiębiorcy. Warunkiem udziału w konkursie jest zarejestrowanie się na stronie oraz złożenie następujących dokumentów aplikacyjnych:
- pracy dyplomowej, obronionej w terminie 01 październik 2011 r. - 30 czerwiec 2013 r.;
- formularza zgłoszeniowego (załącznik nr 1);
- deklaracji uczestnictwa wraz ze stosownymi oświadczeniami (załącznik nr 2);
- oświadczenia - podpisanego przez przedsiębiorstwo - traktującego o zamówieniu napisania lub wykorzystaniu napisanej pracy dyplomowej (załącznik nr 3);
- kserokopii - potwierdzonej przez uczelnię za zgodność z oryginałem - oświadczenia o samodzielnym napisaniu pracy dyplomowej;
Dokumentację konkursową należy złożyć w formie papierowej oraz na nośniku elektronicznym (skany na płycie CD lub DVD) w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Konkurs na zamawiane prace dyplomowe” w terminie od 02 maja do 15 lipca br. (decyduje data wpływu). Dokumenty można dostarczyć:
- osobiście, do sekretariatu Departamentu Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego (II piętro) - ul. Przemysłowa 46 w Poznaniu - do godz. 15:30
- wysyłając pocztą na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Departament Gospodarki
ul. Przemysłowa 46, 61-541 Poznań
Dla autorów pięciu prac, najwyżej ocenionych przez Kapitułę Konkursu, przewidziano równorzędne nagrody pieniężne w wysokości
9.700,00 zł brutto każda. Najlepsza prezentacja otrzyma dodatkowo nagrodę w wysokości
1.500,00 zł brutto. Wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystej gali.
Ideą konkursu jest nagrodzenie studentów prowadzących badania naukowe na rzecz wzrostu innowacyjności i konkurencyjności wielkopolskich firm. Konieczne jest zatem oświadczenie przedsiębiorstwa, iż opisane w pracy dyplomowej badania zostały lub zostaną wykorzystane w jego działalności gospodarczej.Regulamin konkursu oraz załączniki dostępne są tutaj: http://scitt.paip.pl/files/news/173-dokumenty.zip
Więcej informacji udzielić mogą:
dr Jakub Różański
Katedra i Zakład Technologii Chemicznej Środków Leczniczych
Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
Studenckie Centrum Innowacji i Transferu Technologii
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | tel.: 604 238 811
Adam Filipionek
Studenckie Centrum Innowacji i Transferu Technologii
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | tel.: 511 107 307
Szanowni Państwo,
w dniu 19.06.2013r. Dyrektor NCBiR ogłosił nowy III konkurs programu INNOTECH.
Program skierowany jest do podmiotów podejmujących działania badawcze i prace przygotowawcze do wdrożenia, ukierunkowane na opracowanie i wdrożenie innowacyjnych technologii, produktów lub usług, służących podniesieniu konkurencyjności polskiej gospodarki.
Program podzielony jest na dwie ścieżki: In-Tech i Hi-Tech. Ścieżka programowa In-Tech skierowana jest do konsorcjów i centrów naukowo-przemysłowych. W ramach ścieżki Hi-Tech aplikować mogą innowacyjne przedsiębiorstwa z sektora MŚP, działające w obszarze wysokich technologii.
Celem programu Innotech jest:
- zwiększenie liczby innowacji technologicznych,
- zwiększenie wydatków przedsiębiorstw na badania naukowe i prace rozwojowe,
- wzmocnienie współpracy przedsiębiorstw z jednostkami badawczymi sektora publicznego.
Składanie wniosków, w elektronicznym generatorze wniosków OSF, możliwe będzie w dniach od 1 do 30 lipca 2013 r. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.
Komisja Europejska opublikowała zaproszenie do składania wniosków dla najlepszych 45 projektów ekoinnowacyjnych. Na wprowadzenie na rynek rozwiązań z zakresu ochrony środowiska KE przeznaczy 31,5 mln euro.
Termin składania wniosków upływa 5 września 2013. Powinny one dotyczyć wprowadzenia na rynek innowacyjnych rozwiązań z zakresu ochrony środowiska w takich dziedzinach, jak: recykling materiałów, woda, ekologiczne produkty budowlane, przedsiębiorstwa ekologiczne, sektor żywności i napojów.
Ekologiczne innowacje wspiera także Program Badań Stosowanych (PBS) realizowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Obecnie prowadzi on projekty ekologiczne na kwotę 51,5 mln złotych.
Mówiąc o innowacjach w zakresie ekologii, warto dodać, że Fundusze Norweskie przewidują 280 mln złotych na oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii. Pod koniec maja tego roku został ogłoszony otwarty nabór wniosków na dofinansowanie projektów dotyczących poprawy efektywności energetycznej w budynkach i wzrostu produkcji ze źródeł odnawialnych.
Fundacja Kobiety Nauki zapraszam młode badaczki do udziału w drugiej edycji konkursu "Innowacja jest kobietą". Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30.06.2013 r. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.