Tytuł oryginału "Never eat alone", autor Keith Ferrazzi, Tahl Raz (tłumaczenie Aneta Pietrzak)

Książka wydana na zwykłym papierze z miękka okładką zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Kupiłem ją w księgarni na podróż z Warszawy do Wrocławia za trzydzieści złotych. Autor pokazuje jak ważne jest budowanie i tworzenie relacji. Pisze po prostu o tym, jak postępować, aby nawiązywać pożyteczne, owocne kontakty z ludźmi, którzy ułatwią osiągnięcie sukcesu. Słusznie zauważa, że pomocni ludzie to na ogół tacy, którym ktoś też pomógł w życiu. To nastawienie określa mianem budowania relacji, tworzenia sieci – i radzi, jak tego skutecznie dokonać.

Uprzejmie inofrmujemy, iż na stronie Ministerwstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pojawiło się ogłoszenie o konursie EMBO - Europejskiej Organizacji Biologii Molekularnej - na finansowanie organizacji wydarzenia (kursu, warsztatu, konferencji) w 2013 r.

Termin składania wniosków upływa 1 marca 2012 r.

Jak opowiedzieć o dziedzinie, której arkana zgłębiasz, na żywo, na scenie? Jak sprawić, by jury i publiczność nie ziewała z nudów? To wyzwanie. Nie lada sztuką jest przekazać - w sposób przystępny i atrakcyjny - zagadnienie naukowe "nienaukowej" publiczności przy wykorzystaniu niewielkich rekwizytów (na pohybel PowerPointowi!), w ciągu zaledwie trzech minut.

Konkurs FameLab pozwoli Tobie umiejętnie połączyć Twoją naukową pasję z talentem artystycznym:)

Zachęcamy do udziału:)

Uprzejmie informujemy, iż Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ustaliło  Regulamin I konkursu Programu Badań Stosowanych

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem zamieszczonym w pliku do pobrania poniżej. Ewentualne pytania prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., na które odpowiedzi w formule FAQ zostaną zamieszczone na stronie Programu.

Otwarcie naboru planowane jest w ostatniej dekadzie stycznia 2012 r., w chwili obecnej we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji trwają prace nad uruchomieniem elektronicznego narzędzia  do naboru wniosków w systemie OSF.

Wszelkie informacje związane z Programem będą na bieżąco publikowane na stronie Centrum oraz na stronie Programu: http://www.ncbir.pl/programy-krajowe/program-badan-stosowanych.

Program Badań Stosowanych NCBiR

Trzy minuty na opowiedzenie o swojej pracy badawczej bedą mieli uczestnicy konkursu FameLab. Pierwszą polską edycję tego konkursu naukowych talentów ogłoszono we wtorek w Warszawie. Zgłoszenia potrwają do 31 stycznia 2012 r.

Zdobywca pierwszego miejsca polskiej edycji FameLab, organizowanej przez British Council i Centrum Nauki Kopernik, dostanie ufundowane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej stypendium w wysokości 30 tys. zł na badania oraz 5 tys. zł na swoje wydatki.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozpoczyna realizację Programu „Diamentowy Grant” wprowadzonego w reformie szkolnictwa wyższego.

100 najwybitniejszych studentów może liczyć na granty naukowe w wysokości nawet 200 tys. złotych.

- Reforma nauki i szkolnictwa wyższego jest urzeczywistnieniem nowego modelu finansowania nauki, który promuje wysoką jakość badań i ich konkurencyjność. Program „Diamentowy Grant” wpisuje się w tę koncepcję. Pomoże nam wyławiać i otaczać systematyczną opieką prawdziwe naukowe talenty wśród naszych studentów. Jestem przekonana, że to najlepsza inwestycja z gwarantowanym zyskiem – mówi minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Barbara Kudrycka.

 
 

 

Skomentuj lub poleć

Free Joomla! template by Age Themes