Fundacja Hasco-Lek zainaugurowała IV już edycję konkursu prac doktorskich i magisterskich, którego tematyka skupia się na szeroko rozumianej farmacji przemysłowej. Na zgłoszenia fundacja czeka do końca listopada 2009 r.
Czytaj więcej: Hasco-Lek: IV edycja konkursu prac doktorskich i magisterskich
Konkursu ma celu:
- promocję nauk i technologii związanych z wykorzystaniem przestrzeni kosmicznej wśród studentów polskich uczelni
- wspieranie innowacyjności i kreatywnego myślenia młodych naukowców
- pomoc w popularyzacji osiągnięć i pomysłów studentów oraz doktorantów.
Czytaj więcej: KONKURS DLA STUDENTÓW I DOKTORANTÓW O NAGRODĘ EADS ASTRIUM 2009
Czytaj więcej: Konkurs dla studentów Ambasador Zrównoważonego Rozwoju
Urząd Marszałkowski w ramach budowy Innowacyjnej Wielkopolski promuje najbardziej obiecujące pomysły - realizując Konkurs. Celem Konkursu jest kreowanie przedsiębiorczych i innowacyjnych postaw studentów, doktorantów, naukowców, wynalazców i innowatorów z wielkopolskich uczelni wyższych poprzez promocję innowacyjnych pomysłów na biznes mających szansę na komercjalizację i sukces rynkowy.
Konkurs składa się z dwóch etapów:
W pierwszym etapie Komisja Oceniająca, w skład której wchodzą przedstawiciele administracji samorządowej oraz wielkopolskich uczelni, ocenia projekty.
Następnie, autorzy najlepszych projektów moga zaprezentowac je przed Kapitułą Konkursową.
Kuźnia Talentów wykazuje, że Wielkopolskę kreują ludzie z pasją, których pomysłowość dotyczy praktycznie każdej dziedziny życia bez względu, czy są to roboty, ulepszanie smaku piwa, czy też walka z nowotworami.
Konkurs „Kuźnia Talentów" jest realizowany w ramach projektu „Regionalne sieci innowacji i promocja innowacji w regionie" finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Priorytet VIII: Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.2 Transfer wiedzy, Poddziałanie 8.2.2 Regionalne Strategie Innowacji.
http://www.rsi-wielkopolska.pl/kuznia_talentow/kuznia_talentow/o_konkursie
Główną ideą konkursu jest zachęcenie grafików profesjonalistów i amatorów do różnorodnego spojrzenia na możliwe relacje między nauką a gospodarką i biznesem. Oczekujemy prac, które będą odwoływały się zarówno do przykładów (współczesnych lub historycznych) takiego współdziałania, pokazywały będą nowe możliwości, ujmą temat realistycznie lub całkowicie metaforycznie.
Czytaj więcej: Konkurs na plakat promujący znaczenie badań naukowych dla gospodarki
Fundacja Rochusa i Beatrycze Mummert oferuje stypendia dla odznaczających się wysokim potencjałem, pochodzących z Europy Środkowej i Wschodniej studentów nauk ekonomicznych i przyrodniczych oraz kierunków inżynierskich, którzy w przyszłości zamierzają dołączyć do elity kadry zarządzającej swoich krajów. Stypendia obejmują m.in. dwu i pół letnie studia magisterskie na uniwersytecie w Kolonii, Niemieckiej Akademii Wychowania Fizycznego w Kolonii (die Deutsche Sporthochschule) lub na Politechnice Akwizgrańskiej (RWTH Aachen). Program oferowany jest w ramach współpracy z Fundacją Roberta Boscha.
Dla ludzi zainteresowanych aspektami biznesów,
projektów, zarządzania czy konkretnymi branżami.
Stąd najłatwiej przejść do pozostałych stref
Nawiązać kontakty, poznać projekty i zespoły.
Dla ludzi szanujących czas swój i innych
Podnoszących swoje kwalifikacje,
lubiących kreatywnie wypoczywać,
patrzących w przyszłość z wyprzedzeniem.