II Forum Nowej Gospodarki

Forum Nowej Gospodarki jest miejscem dyskusji o technologii i innowacji w kontekście strategii EUROPA 2020. Impreza pozwala na wymianę doświadczeń pomiędzy światem nauki, biznesu oraz administracji. Ponadto promuje pomysły na innowacyjne firmy.

Aktualna edycja Forum skierowana jest do przedstawicieli nauk technicznych reprezentujących obszar energetyki, efektywności energetycznej i OZE, przedstawicieli nauk medycznych, samorządów województw śląskiego i małopolskiego, przedsiębiorstw z obszaru energetyki i OZE, młodych innowacyjnych przedsiębiorców oraz studentów zainteresowanych podjęciem własnej działalności gospodarczej.

Kongres organizuje Marszałek Województwa Śląskiego wspólnie z przedstawicielami świata nauki (Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny ) oraz otoczenia biznesu (Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum, Euro InnoPark). Partnerami przedsięwzięcia są m.in. Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Jagielloński, Województwo Małopolskie, miasto Katowice, Krajowa Izba Gospodarcza, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie.

Nie jest możliwe znalezienie skutecznej odpowiedzi na stojące przed gospodarką  wyzwania rozwojowe bez debaty publicznej poświęconej strategicznym celom rozwojowym kraju. Dwudniowa konferencja która odbywa się w Katowicach, ma rozwijać długofalowe procesy współdziałania na rzecz rozwoju krajowej gospodarki, w tym współpracę województw śląskiego i małopolskiego w obszarze innowacyjnych gałęzi gospodarki oraz energetyki.

Więcej: http://www.forumng.pl/

 

 

 

Skomentuj lub poleć

Free Joomla! template by Age Themes