7 nawyków sukcesu - przedsiębiorców

Czyli co blokuje i co uskrzydla.  Przedsiębiorcy chodzą własnymi ścieżkami, mają odwagę oraz chęć do próbowania nowych rzeczy, szukają i znajdują rozwiązania, wytrwale eksploatują możliwości rynku, koncentrując się na celu i zachowując pewność siebie. To nie jest nic zaskakującego.
Jedną z cech biznesmenów jest unikanie złych, destrukcyjnych nawyków, które często są popularne w społeczeństwie. Czy te nawyki są dla ciebie barierą? Pomyśl, czytając ten artykuł.

1. Zgadzanie się – mówienie NIE

Jesteśmy ludźmi z natury uprzejmi i często okazuje się, że naprawdę nie mamy czasu na spotkania i realizację zadań. Jest to szczególny problem dla przedsiębiorców, którzy koncentrują się na budowaniu struktur, realizacji zaplanowanych zadań.

Najlepsi przedsiębiorcy nauczyli się mówić nie, gdy uznają, że skorzystanie z zaproszenia lub wzięcie udziału w danym wydarzeniu nie przyniesie im zapewne korzyści. Nie zawsze łatwo jest odrzucić kogoś, ale gdy zrobisz to uprzejmie i stanowczo, zdajesz sobie sprawę, że to nie jest tak bolesne, jak się obawiałeś. Dzięki temu zyskujesz więcej czasu, który możesz przeznaczyć na bardziej korzystne zobowiązania.

2. Otaczanie się negatywnymi ludzi – szukanie kontaktu z ludźmi sukcesu

Jesteś wypadkową ludzi, którzy cię otaczają. Zawężając to do obserwacji socjologów, jesteś wypadkową pięciu ludzi, z którymi spędzasz najwięcej czasu. To oni wpływają na Twój sposób postrzegania świata i Twoje działania.

Ważne jest, by znajdować ludzi, którzy popychają Cię w dobrym kierunku, udzielają swojej dobrej energii, zaangażowania, pasji. Uwaga: natura człowieka jest skłonniejsza absorbować negatywne emocje, narzekania, zostawianie wszystkiego na później, tworzenie wymówek.

Ludzie sukcesu otaczają się innymi pozytywnie zakręconymi, proaktywnymi ludźmi, którzy inspirują ich, by osiągnąć wielkie rzeczy i żyć pełnią życia. Stąd kluby biznesu, spotkania przedsiębiorców itp.

3. Przejmowanie się co myślą inni – pewność siebie

Częścią ludzkiej natury jest zwracanie uwagi na to, co myślą inni. Wszyscy posiadają wewnętrzny głos, który mówi nam, że potrzebujemy aprobaty innych. Dla niektórych z nas, ten głos ma bardzo duże znaczenie. Dobrzy przedsiębiorcy są w stanie skupić się na sobie, na swoich firmach, klientach i ludziach, których opinie naprawdę mają znaczenie.

Pewność siebie jest jednym z największych aktywów przedsiębiorcy. Oznacza to, że każdego dnia uczą się oni wierzyć w siebie i nie opierają się na ryzykownych opiniami ludzi, które nie mają znaczenia.

4. Plotkarstwo, poniżanie, narzekanie – wartościowa mowa

Plotki mogą być zabawne i ekscytujące w danej chwili. Prawda jest taka, że gdy uczestniczysz w plotkarstwie, burzysz czyjąś reputacje, jednoczenie niszcząc własną. Przedsiębiorcy z sukcesem mówią o innych ludziach, pozytywnie opierając się na faktach wydarzeniach, a co za tym idzie podnoszą swój wizerunek w oczach osób równych sobie.

Narzekanie to nic innego jak eskalowanie problemów i minimalizacja swoich możliwości. Jeśli przeanalizujemy szczegóły takiej postawy, to rozumiemy dlaczego przedsiębiorcy od tego się odwracają, szukając szans i obszarów działania. Po narzekaniu następnym etapem jest apatia -zniechęcenie, zaś po rozmowach i szukaniu szans - inspiracja.

5. Stres i alkohol – sport, relaks

Przedsiębiorcy mają wiele sytuacji stresogennych. To oczywiście powoduje potrzebę pewnego rodzaju uwolnienia siebie na koniec dnia. Istnieje wiele zdrowych wersji uwalniania się od stresu: ćwiczenia, bieganie, sporty ekstremalne, książki, spotkanie z przyjaciółmi i rodziną, ale też istnieją niezdrowe metody, takie jak alkohol i narkotyki. Każdy wie do czego prowadzi częste stosowanie tych niezdrowych. Dlatego ludzie sukcesu umieją poradzić sobie ze stresem, bez popadania w nałogi i innych negatywnych następstw.

6. Dobry sen zamiast telewizji

Nie ma nic złego w sporadycznym oglądaniu w nocy telewizji. Jednak, gdy zdarza się to częściej, praktyka ta powoduje problemy ze snem i notoryczne zmęczenie podczas dnia.

Długotrwałe okresy wysokiej jakości snu (nie długiego snu, tylko dobrej jakości; tzw. faza NREM) są jednymi z najważniejszych rzeczy jakie przedsiębiorca potrzebuje. Regenerujący sen wspomaga koncentrację, zwiększa wydajność pracy, zwiększa energię, podnosi nastrój i prowadzi do lepszego ogólnego stanu zdrowia.

Ważną zasadą jest, aby unikać oglądania telewizji w łóżku. Jasne światło emitowane przez ekran telewizora hamuje wydzielanie w organizmie melatoniny, która jest sygnałem dla ciała, że nadszedł czas na sen, przez co jest bardziej prawdopodobne spędzenie dodatkowych 15, 30… minut na dokończeniu oglądania. Oglądanie telewizji jest biernym pochłanianiem informacji, które przeważnie do niczego się nie przydają – szkoda czasu.

Nie każdy od razu staje się przedsiębiorcą, człowiekiem sukcesu. Nieraz potrzeba to tego 21 dni lub paru lat, przeznaczonych na wzmacnianie pozytywnych nawyków i eliminację tych szkodliwych.

Artykuł przygotowany przez człowieka nieposiadającego telewizora, na podstawie przeanalizowanych zachowań, przeczytanych książek i spotkań z ludźmi sukcesu.

Jakie są Twoje nawyki?

 
 

 

Skomentuj lub poleć

Free Joomla! template by Age Themes