VitaInSilica

VitaInSilica – Bioinformatics for Science


O projekcie


VitaInSilica to firma rozwijana w Poznańskim Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości przez pracowników i doktorantów Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nasz interdyscyplinarny zespół to specjaliści z zakresu bioinformatyki, biologii molekularnej, informatyki i fizyki.

Zespół VitaInSilica: mgr Joanna Kasprzak, mgr Anna Philips, mgr Tomasz Puton, dr Anna Czerwoniec, mgr Kaja Milanowska.

 

MisjaBioinformatyka stała się jedną z podstawowych dziedzin nauki, a co za tym idzie niezbędną częścią profesjonalnych analiz naukowych w obszarze badań molekularnych, biologicznych i medycznych. Analizy bioinformatyczne są już wymogiem przy publikowaniu badań w zagranicznej prasie naukowej, a szczególnie w czasopismach z listy filadelfijskiej. Stały się również wyznacznikiem wysokiej jakości prowadzonych badań.

Bioinformatyka pozwala spojrzeć na własne badania z innej, szerszej perspektywy, często nawet umożliwia odkrycie w nich nowych zależności stwarzając przez to pomysły na dalsze drogi badań i przyszłe projekty. Już obecnie można zauważyć jej niebagatelny wpływ na rozwój w naukach BIO.

Zastosowanie narzędzi bioinformatycznych pozwala skrócić czas badań i precyzyjnie zaprojektować analizy laboratoryjne, co zmniejsza nakłady finansowe, a przede wszystkim znacznie uatrakcyjnia, wzbogaca i uwiarygodnia prezentowane wyniki.

Instytuty i placówki naukowe często nie posiadają własnych bioinformatyków, którzy przeprowadzają specjalistyczne analizy w odpowiednio krótkim czasie i przy zachowaniu najwyższej jakości. Dlatego, firma VitaInSilica oferuje Państwu naukowe wsparcie przy jednorazowych projektach lub też długoterminową i wielopoziomową współpracę. Z naszej strony zapewniamy całkowitą poufność i ochronę powierzonych danych.

Naszą misją jest przekonanie naukowców do sięgania po narzędzia bioinformatyczne i tym samym wzbogacanie ich własnych badań naukowych. Jednocześnie, prowadząc szkolenia chcemy nauczyć Państwa jak korzystać z osiągnięć bioinformatyki, jak interpretować własne wyniki czy dane otrzymane z biologicznych baz danych, a nawet tworzyć własne narzędzia dopasowane do Państwa potrzeb.

Naszym celem jest promocja bioinformatyki wśród naukowców, chcemy pokazać jak jest ważnym i niezbędnym elementem profesjonalnych badań naukowych.

 

Klienci VitaInSilica


Swoją ofertę kierujemy przede wszystkim do naukowych grup badawczych z branży „BIO”, ale jesteśmy również otwarci na współpracę z biznesem i działami badawczo-rozwojowymi firm farmaceutycznych i biotechnologicznych. Nasi klienci to naukowcy prowadzący badania z dziedzin bio-medycznych chcący zwiększyć wartość naukową swoich analiz. To osoby chcące uczyć się nowych technik i poznawać narzędzia bioinformatyczne. Przede wszystkim, są to ludzie otwarci na najnowsze techniki stosowane przez wiodące grupy na świecie.

 

Usługi


Jeśli szukasz wsparcia i wiedzy, by podnieść wartość własnych badań i chcesz publikować w lepszych czasopismach, pomożemy Ci to osiągnąć. Nasze usługi to trzy główne kategorie:

- analizy bioinformatyczne na danych eksperymentalnych

 

- rozwój oprogramowania bioinformatycznego wspierającego pracę z danymi biologicznymi

 

- szkolenia z zakresu bioinformatyki na różnych poziomach zaawansowania

 
 

 

Skomentuj lub poleć

Free Joomla! template by Age Themes