Pierwsza edycja trwającej dwa dni Praktycznej Szkoły B+R zgromadziła 25 uczestników oraz 7 wykładowców i zakończyła się sukcesem!!! Uczestnicy wyrazili swoje zadowolenie i mogli przy tym zapoznać się z takimi aspektami jak: marketing innowacji, własność intelektualna, sprytna ochrona, zarabianie na nauce, sieciowanie klasteryzacja – platformy otwarto-innowacyjne. Przede wszystkim jednak podczas Szkoły istniała możliwość zadawania pytań i uczestnictwa w dynamicznej dyskusji, z której uczestnicy zdecydowanie korzystali. Uczestnikami szkoły byli studenci ostatnich lat studiów, doktoranci, młodzi naukowcy, pracownicy firm o różnym profilu zainteresowania (biotechnologia, farmacja, matematyka, prawo, chemia, inżynieria materiałowa, biologia) - młodzi ludzie... otwarci, zaciekawieni... bardzo, bardzo życzliwi.
Przypominamy, iż dostępne są wciąż wykłady dla zalogowanych, zachęcamy także do udziału w dyskusji na forum.
Jeszcze raz dziękujemy uczestnikom za klimat "chłonięcia wiedzy" oraz wykładowcom za przedstawienie niezwykle inspirujących wykładów:
-dr Joanie Bartkowiak-Wieczorek,
- dr Barbarze Łani-Pietrzak,
- dr Jakubowi Jasiczakowi,
- dr Jakubowi Różańskiemu,
- dr Markowi Doskoczowi,
- dr Jackowi Doskoczowi,
- mgr farm. Jackowi Kujawskiemu
oraz patronującym temu przedsięwzięciu mediom.
Już dziś ruszamy z przygotowaniem kolejnej edycji szkoły w nowej odsłonie! Jeśli chcesz pomóc, w tym także przygotować prelekcję, napisz do nas:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Chcąc być informowaną/-nym o naszej działalności, zapisz się na newsletter (prawy róg)
Wykłady oraz Wykładowcy na I Praktycznej Szkole B+R.
Systemy Zarządzania Jakością - ostatni krok w procesie komercjalizacji badań naukowych - dr Joanna Bartkowiak-Wieczorek
Jak najlepiej komercjalizować własność intelektualną? - dr Jakub Różański
Marketing innowacji dla badaczy - dr Jakub Jasiczak
Praktyczne aspekty użytkowania własności intelektualnej - dr Barbara Lania-Pietrzak
Open Innovation, crowdsourcing, klasteryzacja - nowe narzędzia B+R - dr Jacek Doskocz
Jak przeniknąć przez barierę nauka-biznes - dr Barbara Lania-Pietrzak
Wynalazki, wzory, patenty - czyli słowo wstępne o ochronie własności intelektualnej – mgr Jacek Kujawski
Kreowanie projektów badawczych pod kątem komercjalizacji – dr Marek Doskocz.
Forma uczestnictwa
Pojedynczy wykład wraz z dyskusją będą trwały 20 minut (10:10), w sumie zajęć będzie 1h40 minut x dwa dni, nie liczę tutaj forum. Sądzę, że wszyscy wytrzymamy przy komputerze. Cześć wykładów będzie do obejrzenia w postaci filmu, część w postaci prezentacji z dostępem tylko dla zalogowanych i zarejestrowanych. Część wykładów będzie transmitowana na żywo poprzez Skype. Najważniejszy jest dla nas kontakt z uczestnikiem!!!
Będzie można zadawać pytania i dyskutować poprzez Skypa (ustnie w czasie zajęć) jak i poprzez forum w formie pisemnej.
Plan zajęć (agenda) - tylko dla zalogowanych
Organizowana Szkoła stanowi inspirację do poszukiwania ludzi, którzy chcą się rozwijać, zdobywać doświadczenie w obszarze badań i rozwoju (B+R), a tym samym wpływać na rzeczywisty rozwój nauki dla przemysłu. Właśnie takie osoby chcielibyśmy i zaprosiliśmy. Mamy nadzieję, że wspólne spotkanie nas wszystkich ubogaci.
Szkole patronują media:
Baner można pobrać ze strony z materiałami do praktycznej szkoły B+R tutaj
Praktyczna Szkoła Modelowania Molekularnego (http://www.molnet.eu/) - odbędzie się po Szkole B+R.
Trzeci komunikat:
Dzień Dobry
Jesteśmy po pierwszym dniu Praktycznej Szkoły B+R , na którą zapisało się 25 osób. Uczestnicy mogli zapoznali się z takimi aspektami jak: marketing innowacji, własność intelektualna, jak zarabiać na nauce, sieciowanie klasteryzacja – platformy otwarto innowacyjne. Ale przede wszystkim istniała możliwość zadawania pytań i dyskusji, z której uczestnicy chętnie korzystali. Uczestnikami szkoły są studenci ostatnich roku, doktoranci, młodzi naukowcy, pracownicy firm o różnym profilu zainteresowania biotechnologia, farmacja, matematyka, prawo, chemia, inżynieria materiałowa, biologia... otwarci, zaciekawieni... bardzo fajni.
Dziś (8 listopada) mamy kolejny dzień szkoły, możliwość spotkania ciekawych i kompetetnych ludzi oraz dyskusji na temat:
- Systemy Zarządzania Jakością - ostatni krok w procesie komercjalizacji badań naukowych - dr Joanna Bartkowiak-Wieczorek
- Jak najlepiej komercjalizować własność intelektualną? - dr Jakub Różański
- Praktyczne aspekty użytkowania własności intelektualnej - dr Barbara Lania-Pietrzak
- Marketing innowacji dla badaczy - dr Jakub Jasiczak (dla grupy drugiej)
Zapraszam na dyskusje na forum, materiały są dostępne po zalogowaniu się, do usłyszenia na skype
Ważne daty dla Praktycznej Szkoły B+R
7 (poniedziałek) i 8 (wtorek) listopada 2011 godzina 17.00-18.40 (pierwsza grupa) lub 19.00-2040 (druga grupa)
Drugi komunikat:
Kończą się przygotowania do Praktycznej Szkoły B+R, która dotyczy takich zagadnień jak: marketing, broker technologii, produkt badań, własność intelektualna, open innovation, crowdsourcing, wybór tematu badań, rodzaj badań, komercjalizacja, praca projektowa, struktura organizacyjna, biznes w nauce. Inicjatywa Praktycznej Szkoły podyktowana została potrzebą informacjirynkowej oraz oparta zostanie na doświadczeniach prowadzących. Mamy nadzieję, że przygotuje to odbiorców do... kolejnych warsztatów, które planujemy już dziś. Będą realizowane w myśl zasady 'Learning-by-doing ' oraz uczymu się od najlepszych możliwość bezpośredniego spotkania się z ludźmi sukcesu, którzy zbudowali biznes na nauce.
WYKŁADY TYLKO DLA ZALOGOWANYCH
Wykłady oraz Wykładowcy na I Praktycznej Szkole B+R.
Systemy Zarządzania Jakością - ostatni krok w procesie komercjalizacji badań naukowych - dr Joanna Bartkowiak-Wieczorek
Jak najlepiej komercjalizować własność intelektualną? - dr Jakub Różański
Marketing innowacji dla badaczy - dr Jakub Jasiczak
Praktyczne aspekty użytkowania własności intelektualnej - dr Barbara Lania-Pietrza
Open Innovation, crowdsourcing, klasteryzacja - nowe narzędzia B+R - dr Jacek Doskocz
Jak przeniknąć przez barierę nauka-biznes - dr Barbara Lania-Pietrzak
Wynalazki, wzory, patenty - czyli słowo wstępne o ochronie własności intelektualnej – mgr Jacek Kujawski
Kreowanie projektów badawczych pod kątem komercjalizacji – dr inż. Marek Doskocz
Ważne daty:
7 (poniedziałek) i 8 (wtorek) listopada 2011 godzina 17.00-18.40 (pierwsza grupa) lub 18-19.40 (druga grupa)
Do dnia 5 listopada do godziny 18 uczestnicy są proszeni o przesłanie niku Skypa (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz rejestracja na portalu www.plusuj.pl
Lista uczestników Praktycznej Szkoły B+R
Związku z dużym zainteresowaniem oraz bogatym doświadczeniem i oczekiwaniami, organizatorzy podzieli na dwie grupy. Każda grupa jak i uczestnik jest ważna, a kolejność jest przypadkowa. Pozwoli to na pracę w zespole i wymianę wzajemnie doświadczeń i budowanie relacji, pracy warsztatowej.
Skrócona lista (litera imienia i Nazwiska)
P.J.; M.N.; M.K.; G.W.; P.N.; M.B.; M.W.; J.P.; M.R.; M.P.; J.P.; A.K.; E.C.; P.S.; K.K.; A.K.; T.R.; K.M.; A.M.; R.K.; H.P.; B.D.. + wykładowcy.
Po zalogowaniu można zobaczyć imię i pierwszą literę nazwiska oraz do której grupy sie należy w linku poniżej:
Do uczestników dziś wieczorem zostanie wysłany e-mail z dalszymi informacjami.
Prośba do uczestników:
1. Zarejestrować się na portalu plusuj.pl
2. Przesłać Nick skypa na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
3. Uczestniczyć aktywnie, nie bać się zadawać pytań i wypowiadać się.
Forma uczestnictwa
Pojedynczy wykład wraz z dyskusją będą trwały 20 minut (10:10), w sumie zajęć będzie 1h40 minut x dwa dni, nie liczę tutaj forum. Sądzę, że wszyscy wytrzymamy przy kompoterze. Ponieważ jest to przy komputerze i w godzinach po pracy (tak od uczestników) Agenda praktycznej szkoły po zalogowaniu się.
Cześć wykładów będzie do obejrzenia w postaci filmu, część w postaci prezentacji z dostępem tylko dla zalogowanych i zarejestrowanych. Część wykładów będzie transmitowana na żywo poprzez Skype. Najważniejszy jest kontakt z uczestnikiem.
Będzie można zadawać pytania poprzez Skypa (ustnie w czasie zajęć) jak i poprzez forum pisemnie.
Plan zajęć (agenda) - tylko dla zalogowanych
Organizowana Szkoła stanowi inspirację do poszukiwania ludzi, którzy chcą się rozwijać, zdobywać doświadczenie w obszarze badań i rozwoju (B+R), a tym samym wpływać na rzeczywisty rozwój nauki dla przemysłu. Właśnie takie osoby chcielibyśmy zaprasiliśmy. Mamy nadzieję, że wspólne wspotkanie nas ubogaci.
Pierwszy komunikat:
Organizowana Szkoła stanowi inspirację do poszukiwania ludzi, którzy chcą się rozwijać, zdobywać doświadczenie w obszarze badań i rozwoju (B+R), a tym samym wpływać na rzeczywisty rozwój nauki dla przemysłu. Właśnie takie osoby chcielibyśmy zaprosić na organizowaną przez nas Praktyczną Szkołę B+R.
Jeśli chciał(a)byś:
- wiedzieć, jak projektować badania z sukcesem,
- komercjalizować skutecznie wyniki badań naukowych,
- zdobywać doświadczenia w obszarze B+R,
- nawiązywać i rozwijać kontakty,
...a przy tym jesteś osobą otwartą, skłonną do uczenia się, kierującą się zasadami moralnymi - to jest ta szkoła dla Ciebie! Jest ona przeznaczona głównie dla studentów ostatnich lat studiów, doktorantów oraz młodych pracowników nauki oraz działu rozwoju.
Pierwsza edycja szkoły jest bezpłatna i daje podstawy do poruszania się w obszarze B+R. Dotyczy takich zagadnień jak: broker technologii, produkt badań, własność intelektualna, open innovation, crowdsourcing, wybór tematu badań, rodzaj badań, komercjalizacja, praca projektowa, struktura organizacyjna, biznes w nauce. Inicjatywa Praktycznej Szkoły podyktowana została potrzebą informacjirynkowej oraz oparta zostanie na doświadczeniach prowadzących. Mamy nadzieję, że przygotuje to odbiorców do...kolejnych warsztatów, które planujemy, a które będą realizowane w myśl zasady 'Learning-by-doing 'oraz w oparciu o możliwość bezpośredniego spotkania się z ludźmi sukcesu, którzy zbudowali biznes na nauce.
Szkołę planuje się w godzinach wieczornych w dniach 7-8 listopada poprzez Internet z możliwością zapoznania się z materiałami w dzień. Zgłoszenia są przyjmowane na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Prosimy uprzejmie o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego. Odpowiemy na wszystkie, nie mniej jednak wybierzemy osoby zmotywowane, dokładając przy tym wszelkich starań, aby uczestnicy byli zadowoleni, ale przede wszystkim zdobyli pożądaną wiedzę. Dla uczestników wystawimy certyfikaty uczestnictwa.
20 październik – rozpoczęcie naboru na Praktyczną Szkołę B+R
31 październik - ogłoszenie agendy Praktycznej Szkoły B+R
2 listopada - zamknięcie zapisów
3 listopada - ogłoszenie listy uczestników
7-8 listopada - przeprowadzenie szkoły.
15 listopada – rozesłanie certyfikatów uczestnictwa
Nie czekaj, wyślij już dzisiaj Twoje zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wykładowcy i wykłady:
Systemy Zarządzania Jakością - ostatni krok w procesie komercjalizacji badań naukowych - dr Joanna Bartkowiak-Wieczorek
Jak najlepiej komercjalizować własność intelektualną? - dr Jakub Różański
Obszar: Marketing innowacji - dr Jakub Jasiczak
Praktyczne aspekty użytkowania własności intelektualnej - dr Barbara Lania-Pietrzak
Open Innovation, crowdsourcing, klasteryzacja - nowe narzędzia B+R - dr Jacek Doskocz
Jak przeniknąć przez barierę nauka-biznes - dr Barbara Lania-Pietrzak
Wynalazki, wzory, patenty - czyli słowo wstępne o ochronie własności inteletualnej – mgr Jacek Kujawski
Kreowanie projektów badawczych pod kątem komercjalizacji – dr inż. Marek Doskocz
Ilość wykładowców ogłoszonych oraz tytuły prezentacji mogą ulec zmianie. Informacje o wykładowcach powinny ukazać się w tym tygodniu.
Forma szkoły
Prezentacje będę dostępne dla uczestników po zalogowaniu się na platformie. Dyskusje na temat tematów będą prowadzone na forum zamkniętym w okresie 7-8 listopada. Uczestnicy będą mogli zadawać pytania wykładowcom. Mamy nadzieję, że nawiązane relacje po zakończeniu tej edycji będą utrzymane oraz rozwinięte w drugiej edycji szkoły w spotkaniu "na żywo".
Baner można pobrać ze strony z materiałami do praktycznej szkoły B+R tutaj
Dzień Dobry
Jesteśmy po pierwszym dniu Praktycznej Szkoły B+R , na którą zapisało się 25 osób. Uczestnicy mogli zapoznali się z takimi aspektami jak: marketing innowacji, własność intelektualna, jak zarabiać na nauce, sieciowanie klasteryzacja – platformy otwarto innowacyjne. Ale przede wszystkim istniała możliwość zadawania pytań i dyskusji, z której uczestnicy chętnie korzystali. Uczestnikami szkoły są studenci ostatnich roku, doktoranci, młodzi naukowcy, pracownicy firm o różnym profilu zainteresowania biotechnologia, farmacja, matematyka, prawo, chemia, inżynieria materiałowa, biologia... otwarci, zaciekawieni... bardzo fajni.
Dziś (8 listopada) mamy kolejny dzień szkoły, możliwość spotkania ciekawych i kompetetnych ludzi oraz dyskusji na temat:
- Systemy Zarządzania Jakością - ostatni krok w procesie komercjalizacji badań naukowych - dr Joanna Bartkowiak-Wieczorek
- Jak najlepiej komercjalizować własność intelektualną? - dr Jakub Różański
- Praktyczne aspekty użytkowania własności intelektualnej - dr Barbara Lania-Pietrzak
- Marketing innowacji dla badaczy - dr Jakub Jasiczak (dla grupy drugiej)
Zapraszam na dyskusje na forum, materiały są dostępne po zalogowaniu się, do usłyszenia na skype