NCBiR Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Misja NCBIR jest Wsparcie polskich jednostek naukowych oraz przedsiębiorstw w rozwijaniu ich zdolności do tworzenia i wykorzystywania rozwiązań opartych na wynikach badań naukowych w celu nadania impulsu rozwojowego gospodarce i z korzyścią dla społeczeństwa.
Głównym zadaniem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju jest zarządzanie i realizacja strategicznych programów badań naukowych i prac rozwojowych, które bezpośrednio przekładają się na rozwój innowacyjności.


Do zadań NCBiR należy wspieranie komercjalizacji i innych form transferu wyników badań naukowych do gospodarki, zapewnienie dobrych warunków dla rozwoju kadry naukowej, w szczególności udziału młodych naukowców w programach badawczych, realizacja międzynarodowych programów mobilności naukowców oraz inne zadania zlecone przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Centrum jest finansowane ze środków skarbu państwa oraz funduszy Unii Europejskiej.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju realizuje także zadania zlecone przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2007 roku przekazano Centrum projekty ERANET, EUREKA i nadzór nad projektami badawczymi zamawianymi

Więcej informacji http://www.ncbir.pl

 

 

 

 

 

 

Skomentuj lub poleć

Free Joomla! template by Age Themes