Z tą książką zapoznałem się jako audiobook. Stara zasada „powtarzanie jest matką nauki” w dzisiejszych czasach jest dalej aktualne i ważne. Ilość szkoleń, kursów, warsztatów, książek jest coraz większa związku z tym nie ma czasu na wdrażanie i utrwalenie wiedzy.

autor: Spencer Johnson

Mała książka pokazująca wartość zmian w sposób anegdotyczny. Człowiek ze swojej natury nie lubi zmian, nie lubi się dostosować do zmieniającego otoczenia. Ludzie pracujący nad dostosowaniem się do zmian, wychodzących na przeciw tym zmianom więcej korzystają. Filozoficzne „wszystko płynie” w dzisiejszych realiach jest coraz  bardziej widoczne, obok pór roku widać rozwój technologii, zmiany w organizacji pracy, przedmioty pracy, gospodarki itp (oczywiście również proces starzenia człowieka). Warto zastanowić się czy nie jest się tym elementem stanowiącym opór zmianom, będącym na przegranej pozycji. Wygląda to jak mały człowiek stojący na plaży przed dużą falą, który łudzi się że fala zatrzyma się przed nim.

Tytuł oryginału "Never eat alone", autor Keith Ferrazzi, Tahl Raz (tłumaczenie Aneta Pietrzak)

Książka wydana na zwykłym papierze z miękka okładką zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Kupiłem ją w księgarni na podróż z Warszawy do Wrocławia za trzydzieści złotych. Autor pokazuje jak ważne jest budowanie i tworzenie relacji. Pisze po prostu o tym, jak postępować, aby nawiązywać pożyteczne, owocne kontakty z ludźmi, którzy ułatwią osiągnięcie sukcesu. Słusznie zauważa, że pomocni ludzie to na ogół tacy, którym ktoś też pomógł w życiu. To nastawienie określa mianem budowania relacji, tworzenia sieci – i radzi, jak tego skutecznie dokonać.

Uprzejmie inofrmujemy, iż na stronie Ministerwstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pojawiło się ogłoszenie o konursie EMBO - Europejskiej Organizacji Biologii Molekularnej - na finansowanie organizacji wydarzenia (kursu, warsztatu, konferencji) w 2013 r.

Termin składania wniosków upływa 1 marca 2012 r.

Jak opowiedzieć o dziedzinie, której arkana zgłębiasz, na żywo, na scenie? Jak sprawić, by jury i publiczność nie ziewała z nudów? To wyzwanie. Nie lada sztuką jest przekazać - w sposób przystępny i atrakcyjny - zagadnienie naukowe "nienaukowej" publiczności przy wykorzystaniu niewielkich rekwizytów (na pohybel PowerPointowi!), w ciągu zaledwie trzech minut.

Konkurs FameLab pozwoli Tobie umiejętnie połączyć Twoją naukową pasję z talentem artystycznym:)

Zachęcamy do udziału:)

Patronujemy:

c.d.n. jeśli chcesz patronatu z kontaktuj się

Sponsor:

Free Joomla! template by Age Themes