Uprzejmie informujemy, że ogłoszony został nabór na kolejną edycję stypendiów naukowo - badawczych przyznawanych przez Fundację Kościuszkowską.
Stypendia będą przyznawane w trzech kategoriach:
(Kandydaci do obu powyższych stypendiów muszą posiadać minimum stopień magistra bądź równorzędny, ale priorytetowo będą traktowani kandydaci ze stopniem doktora i wyższym).
Wszyscy kandydaci muszą być obywatelami polskimi na stałe przebywającymi na terytorium Polski, mieć status pracownika naukowego i znać język angielski w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację podczas stypendium i przeprowadzenia projektu badawczego.
Stypendia przyznawane są na okres od 3 do 10 miesięcy a ich wysokość wynosi od 7 650 do 25 500 USD w zależności od kategorii nagrody i długości pobytu. Czas pobytu wynosi od 3 do 10 miesięcy, w zależności od decyzji Fundacji. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.
Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w dniu 9.09.2013 r. ogłosił konkurs w ramach tzw. strategicznego projektu badawczego "Poprawa bezpieczeństwa pracy w kopalniach". Wniosek należy sporządzić i przesłać on-line za pomocą systemu informatycznego OSF, dostępnego pod adresem internetowym. Termin składania wniosków upływa w dniu 23 października 2013 r. o godzinie 16.00. Dodatkowo należy dostarczyć do NCBR wersję papierową wniosku z wymaganymi podpisami i załącznikami w terminie 7 dni roboczych po dniu zamknięcia naboru Wniosków w systemie OSF, tj. do dnia 4 listopada 2013 r., do godziny 16.00 (decyduje data wpływu).
Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie.
Na jaką pomoc mogą liczyć naukowcy opracowujący nowoczesne technologie? Jak otrzymać wsparcie finansowe na transfer innowacyjnych technologii do gospodarki? Jak polepszyć współpracę nauki z przemysłem? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają uczestnicy już 24 września 2013 r. w Gliwicach podczas konferencji „Nauka jest przedsiębiorcza – komercjalizacja badań za pomocą programów NCBR” organizowanej wspólnie przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Politechnikę Śląską. Spotkanie adresowane jest do pracowników naukowych i administracyjnych polskich uczelni, jednostek naukowych oraz przedsiębiorstw, którzy inwestują w prace badawczo rozwojowe.Celem konferencji jest prezentacja aktualnej oferty Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, agencji wykonawczej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego finansującej badania stosowane. Założeniem programów NCBR jest rozwój innowacyjnych technologii oraz ich transferu do gospodarki. Spotkanie ma też służyć wymianie doświadczeń dotyczących zarządzania projektami finansowanymi z programów NCBR. W ramach konferencji przeprowadzone zostaną przez pracowników NCBR warsztaty dla pracowników jednostek naukowych i przedsiębiorstw. Zaprezentowane zostaną także przykłady najciekawszych projektów ostatnich lat, jakie zrealizowano przy wsparciu finansowym Centrum. Udział w konferencji jest bezpłatny a zgłoszenia przyjmowane są do 10 września 2013 r. za pośrednictwem strony.
Uprzejmie informuję o możliwości wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu „Standard Grants” w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Program zakłada wspieranie finansowe projektów rozwijających współpracę w obrębie Grupy Wyszehradzkiej. Dofinansowanie można uzyskać m.in. na współpracę naukową i badania naukowe. W projekcie powinny wziąć udział instytucje z co najmniej trzech krajów należących do Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry). Preferencyjnie traktowane będą projekty dotyczące wszystkich krajów grupy. Oficjalnym językiem roboczym grupy jest język angielski. Fundusz pokrywa do 70% całkowitych kosztów projektu (pozostałe 30% budżetu należy pokryć z innych źródeł - własnych, pozyskanych od sponsorów lub wyrażonych w budżecie jako środki niepieniężne. Minimalna kwota dofinansowania to 6 001 euro.
Czas trwania projektu: do 12 miesięcy
Więcej informacji można znaleźć tutaj i tutaj.Wnioski należy składać za pośrednictwem generatora dostępnego na stronie. Ostateczną wersję składanego wniosku wraz z wymaganymi dokumentami należy dostarczyć do siedziby MFW drogą pocztową, również do 15 września 2013 r. (decyduje data stempla pocztowego).
Wymagane dokumenty:
Celem rejestracji w DNiWM oprócz wymaganych przez grantodawcę dokumentów należy złożyć:
Francuska Fundacja Fyssen oferuje młodym naukowcom po doktoracie granty badawcze na okres jednego roku (15-30 tys. euro) w zakresie wybranych nauk biologicznych i humanistycznych.Corocznie Fundacja przyznaje także międzynarodową nagrodę naukową (60 tys. euro) – w 2013 r. nagroda zostanie przyznana za badania związane z mechanizmami poznawczymi człowieka. Kandydatury można przesyłać do 4 listopada 2013 r. do Sekretariatu Fundacji w Paryżu.Szczegółowe informacje w jęz. francuskim i angielskim dostępne są tutaj.