Warning: A non-numeric value encountered in
/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line
484
Warning: A non-numeric value encountered in
/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line
484
Pierwsza odsłona konkursu e-Pionier organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zostanie rozpoczęta z dniem 16 sierpnia 2016. Zgłoszenia będzie można wysyłać do 15 września w wersji elektronicznej poprzez system informatyczny Centrum.
Zgłoszenia powinny zawierać projekty rozwiązań istotnych społecznych lub gospodarczych problemów. Uczestnicy będą bazować na narzędziach, które oferuje technologia informacyjno-komunikacyjna.
Zwycięzcy konkursu uzyskają granty w wysokości od 8 do 12 mln złotych. Łączna pula nagród wynosi 50 mln złotych. Do konkursu mogą rejestrować się podmioty posiadające pełną osobowość prawną oraz wpis do KRS.
Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora.
Zarejestrować się można przez formularz.
Airbus liczy na młode pokolenie innowatorów z całego świata. Piąta odsłona konkursu, w którym przed studentami stawiane są kluczowe problemy współczesnego lotnictwa. Prace mogą obejmować zakres modeli biznesowych (nowe wykorzystanie samolotów), operacje lotnicze (optymalizacja operacji lotniczych), wrażenia pasażerów, inżynieria projektowa oraz produkcja.
Do listopada można rejestrować się na stronie konkursu. Studenci rejestrują się w zespołach od trzech do pięciu osób pod kierunkiem mentora jednej z uczelni, gdzie studiują uczestnicy. Mile widziane są zespoły zróżnicowane pod względem narodowości i wykształcenia. Główna nagroda to 30 tys. euro, a drugie miejsce zostanie nagrodzone sumą 15 tys. złotych.
Więcej informacji na stronie organizatora.
Jeszcze do końca sierpnia można zgłaszać się na konkurs projektowy Solidworks. Główną nagrodą jest profesjonalna drukarka 3d.
Jest to już piętnasta edycja tego prestiżowego wydarzenia. W ramach udziału student dostaje legalną licencję na pakiet produktów Solidworks, która jest ważna przez cały okres trwania konkursu. Wystarczy, że wyślesz swoją pracę (do 15 września). Projekt może dotyczyć wszystkiego, oceniane jest wykonanie i wykorzystanie narzędzi dostępnych w programach Solidworks.
DPS Software już od piętnastu lat nagradza studentów za ich innowacyjne, nowoczesne i kreatywne projekty.
Więcej szczegółów na stronie organizatora.
30.05.2016r. I Ogólnopolska Konferencja Innowacyjni Naukowcy
Dnia 30 maja 2016 roku, przy ulicy Legnickiej we Wrocławiu, odbędzie się I Ogólnopolska Konferencja Innowacyjni Naukowcy, której głównym celem jest integracja międzydyscyplinarna i międzyśrodowiskowa, zwłaszcza wśród doktorantów szkół wyższych naszego kraju. Wszelkie informacje z nią związane znajdują się na stronie internetowej www.innowacyjninaukowcy.pl.
Zachęcamy do rozsyłania niniejszej informacji dalej!
Do udziału w konferencji serdecznie zaprasza organizator – Klaster B+R&I

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaprasza uczelnie / podstawowe jednostki organizacyjne uczelni, kształcące doktorantów oraz instytuty naukowe / badawcze wspierające młodych naukowców do drugiego naboru kandydatów na dwutygodniowe zagraniczne szkolenia z umiejętności miękkich w czołowych ośrodkach akademickich na świecie. W ramach programu sfinansowane zostaną kursy szkoleniowe oraz pokryte koszty przejazdu i pobytu w zagranicznych ośrodkach akademickich. Nabór ten stanowi uzupełnienie I-go etapu rekrutacji formalnej do udziału w przedmiotowych kursach realizowanych w ramach projektu systemowego Ministra Nauki Szkolnictwa Wyższego pt. „Wsparcie systemu zarządzania badaniami naukowymi i ich wynikami”. Projekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach podziałania 1.1.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG). Projekt zakłada bezpłatny udział 500 doktorantów/ młodych naukowców w szkoleniach w najlepszych ośrodkach akademickich z listy szanghajskiej w III i IV kwartale 2015 r.
I – typ szkolenia - dwutygodniowe, mające na celu wzmocnienie kompetencji z zakresu przedsiębiorczości, a także umiejętności miękkich niezbędnych do współpracy z gospodarką, skierowane będzie do grupy 400 uczestników;
II – typ szkolenia - trzytygodniowe, w zakresie kompetencji miękkich oraz trenerskich umożliwiających przekazanie nabytych umiejętności dalej w polskim środowisku akademickim i poza nim, dedykowane do grupy 100 edukatorów.
Przeprowadzana rekrutacja dotyczyć będzie obu typów szkoleń. Zainteresowanych kandydatów, którzy nie przekroczyli 35 roku życia zapraszamy do składania swoich zgłoszeń do 17 maja 2015 r. za pomocą elektronicznej platformy usług administracji publicznej e-PUAP. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.
Instytucje naukowe, akademickie i firmy stworzyły Koalicję na rzecz Polskich Innowacji (KPI). Chcą wspólnie działać na rzecz sektora badań i rozwoju w Polsce, zwiększając innowacyjność polskiej gospodarki.Misja KPI została przedstawiona w czwartek w czasie spotkania inauguracyjnego w Warszawie.Koalicja, której założycielami są m.in. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Gdański Park Naukowo-Technologiczny, Intel, Konfederacja Lewiatan, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, PwC, Startup Poland czy Wardyński i Wspólnicy działa na rzecz stworzenia przyjaznych warunków dla rozwoju innowacji w Polsce. Ma wypracować szczegółowe, proinnowacyjne rozwiązania na rzecz rozwoju sektora B+R w Polsce i zwiększenia innowacyjności polskiej gospodarki. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie.