Warning: A non-numeric value encountered in
/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line
484
Warning: A non-numeric value encountered in
/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line
484
Fundacja Rozwoju Nauki i Biznesu w Obszarze Nauk Medycznych i Ścisłych wraz z Klastrem Badań i Rozwoju oraz Innowacji w celu wykonania projektu w ramach zadania publicznego: Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego, współfinansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ogłasza otwarty przetarg na wykonanie poniższych usług:
Na oferty czekamy od 02.08.2016 do 12.08.2016, godz. 12:00.
Start Innowacji - konferencja i warsztaty
Obecnie młodzi ludzie, rozpoczynający swoją karierę zawodową, wchodzą na rynek pracy z bogatą wiedzą merytoryczną oraz techniczną zdobytą na studiach wyższych. Jednak ludziom tym brakuje praktycznej wiedzy z zakresu istotności podejścia proinnowacyjnego. Uczelnie równocześnie będąc jednostkami badawczymi rzadko wychodzą poza program nauczania poszczególnych przedmiotów, opracowany wiele lat temu, ewentualnie czasem uaktualniany o najnowsze informacje. Podejście zachęcające studentów do tworzenia innowacyjnych rozwiązań jest bardzo ograniczone. Z drugiej strony spotkać się można z wydarzeniami propagującymi działania ukierunkowujące studentów na obracanie kreatywnych pomysłów w rzeczywistość. Z podobnych wydarzeń korzystają jednak najczęściej studenci jedynie wąskiej grupy kierunków, takich jak automatyka, robotyka, elektronika, itp.
Czytaj więcej: Start innowacji
II Ogólnopolska e-Konferencja „Innowacyjne Projekty Badawcze”
Już 2 września 2016 r. odbędzie się druga edycja innowacyjnej w formie i inspirowanej światowymi trendami, ogólnopolskiej e-Konferencji „Innowacyjne Projekty Badawcze”, organizowanej przez Dolnośląski Instytut Nowych Technologii.
Głównymi celami konferencji adresowanej do młodych naukowców jest:
- prezentacja innowacyjnych projektów badawczych,
- dyskusja nad nowymi kierunkami rozwoju badań i polskiej gospodarki,
- nawiązanie kontaktu między najbardziej uzdolnionymi naukowcami naszego kraju.
Konferencja odbędzie się w formie online, aby wziąć w niej udział wystarczy dysponować komputerem oraz łączem internetowym.
Zachęcamy Państwa do odwiedzenia strony konferencji www.konferencja-ipb.pl, gdzie znajdują się wszelkie niezbędne informacje.
Zespół Dolnośląskiego Instytutu Nowych Technologii
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej 11 lipca ogłosiła wyniki konkursu Team-Tech. Przyznano 8 grantów na łączną sumę ponad 25 mln złotych. Wśród zwycięzców znaleźli się:
- dr n. med. Tomasz Rygiel (nowa metoda dostarczania leków bezpośrednio do komórek nowotworowych),
- prof. dr hab. inż. Małgorzata Kujawińska (opracowanie, przetestowanie i przygotowanie do komercjalizacji nowatorskiego układu tomograficznego mikroskopu fazowego),
- dr inż. Tomasz Nasiłowski (światłowód oparty na unikalnej technologi powietrzno-szklanych mikro- i nanostruktur tworzących specjalne włókna optyczne),
- prof. dr hab. inż. Michał Mrozowski (opracowanie i wprowadzenie na rynki zaawansowanego programu komputerowego służącego do projektowania biosensorów),
- dr hab. Ryszard Buczyński (zastosowanie w praktyce nanostrukturyzowanych elementów mikrooptycznych w wybranych dziedzinach),
- prof. dr hab. inż. Karol Grela (zakotwiczone kompleksy złota i rutenu jako katalizatory reakcji organicznych),
- prof. nzw. dr. hab. inż. Mariusz Malinowski (wysokosprawny i zdolny do pracy w przypadku awarii inteligentny transformator),
- prof. dr gab. Jerzy Krupka (dokładne metody pomiaru elektromagnetycznych właściwości materiałów)
Kolejne edycje konkursu mają być organizowane do roku 2019, średnio dwa razy w roku. Kolejne odsłony konkursu odbędą się w dniach:
- 15.11.2016 - 15.01.2017
- 20.04.2017 - 20.06.2017
Zapraszamy do śledzenia nowości na stronie Fundacji.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju organizuje konkurs Innotabor. Zgłoszenia można przesyłać od 16 sierpnia do końca września.
Dofinansowania obejmą prace rozwojowe i badania przemysłowe, lub tylko prace rozwojowe. Tematy prac należy dobierać ze specjalnej listy tematów zawartej w zakresie merytorycznym konkursu.
Zwycięzcy dostaną dofinansowanie od 1 mln do 65 mln złotych. Udział w konkursie mogą brać przedsiębiorstwa oraz konsorcja przedsiębiorstw.
Więcej szczegółów jest dostępne na stronie organizatora.
Ministerstwo Obrony Narodowej już trzeci raz organizuje konkurs Innowacje dla Sił Zbrojnych RP.
Do konkursu mogą przystąpić nie tylko podmioty gospodarcze, ale także instytucje naukowo-badawcze, instytucje edukacyjne oraz osoby fizyczne posiadające obywatelstwo polskie. Zgłaszać można natomiast projekty w postaci zarówno pomysłów i koncepcji, jak i wdrażane do produkcji, a nawet gotowe produkty. Nagrody będą rozdawane w trzech kategoriach: koncepcje, projekty badawczo-rozwojowe, prototyp/wyrób gotowy.
Zgłoszenia należy dostarczyć do kancelarii I3TO lub przesłać pocztą do 30 listopada 2016 roku.
Więcej szczegółów można znaleźć na stronie organizatora konkursu.